У Бельгії стався вибух біля синагоги

Сьогодні,   21:15    314


У Бельгії стався вибух біля синагоги

Біля синагоги в бельгійському місті Льєж у ніч на понеділок, 9 березня, стався вибух.

За даними поліції, постраждалих немає, зафіксовано «лише матеріальні пошкодження». Причина вибуху поки що невідома, однак мер Льєжа Віллі Демейєр уже назвав подію «антисемітським актом».

«Мер і колегія рішуче засуджують цей вкрай насильницький акт антисемітизму», – заявив він. За його словами, вибух стався «цілеспрямовано» біля синагоги. «Ми не хочемо в місті імпортованих конфліктів, які насправді відбуваються в іншому місці», – додав мер, маючи на увазі війну з Іраном.

Останні новини:  Вибори в Угорщині гальмують 20-й пакет санкцій ЄС проти Росії - Науседа

Президент координаційного комітету єврейських організацій Бельгії Ів Ошинскі назвав подію «вкрай тривожним, серйозним і таким, що викликає занепокоєння, антисемітським актом».

Вибух пролунав близько четвертої години ранку, повідомила поліція Льєжа. Кілька віконних шибок у будівлях на протилежному боці вулиці було вибито. Район навколо синагоги оточили.

Останні новини:  Трамп в Ірані повторює дії Путіна в Україні - ЗМІ

Розслідування веде федеральна прокуратура Бельгії. Вона поки що відмовляється коментувати можливий мотив.

Льєж розташований приблизно за 40 км від кордону з Німеччиною. Місцеву синагогу було збудовано у 1899 році. На її території також розташований музей історії єврейської громади міста.


newformat.info