Китай відреагував на пропозицію США про патрулювання Ормузької протоки

Сьогодні,   12:45    1062


Китай відреагував на пропозицію США про патрулювання Ормузької протоки

Китай у відповідь на пропозицію президента Дональда Трампа долучитися до патрулювання Ормузької протоки для забезпечення проходу нею торгових суден закликав уникати дій, які можуть призвести до ескалації конфлікту між США та Іраном.

Про це на брифінгу сказав речник МЗС КНР Лінь Цзянь, передає кореспондент Укрінформу.

«Китай вкотре закликає всі сторони негайно припинити військові дії, уникати подальшої ескалації конфлікту, запобігти дестабілізації регіону та не допустити серйозніших наслідків для світової економіки», — сказав Лінь, коментуючи пропозицію американської сторони спільно патрулювати Ормузьку протоку. 

Останні новини:  Канада та країни Північної Європи домовилися посилити співпрацю та підтримку України

Дипломат додав, що перешкоджання судноплавству в Ормузькій протоці вже дестабілізує світову торгівлю та завдає багатьом країнам світу економічних збитків. 

«Ситуація в Ормузькій протоці усе ще небезпечно напружена, і це негативно відображається на перевезеннях вантажів та енергоносіїв міжнародними торговими маршрутами, а також підриває мир і стабільність як у регіоні, так і в усьому світі», — зазначив речник зовнішньополітичного відомства Китаю. 

Останні новини:  Трамп відхилив пропозиції союзників щодо припинення вогню з Іраном - Reuters

Водночас він не сказав, які зусилля Пекін докладає для відновлення безперешкодного руху Ормузькою протокою.

При цьому американський лідер висловив думку, що Китай, який отримує до 90% своєї нафти з країн Перської затоки, теж мав би долучитися до міжнародних зусиль із розблокування Ормузької протоки.

Фото: ШІ


ukrinform.ua