НБУ переглянув прогноз зростання економіки України на 2026 рік

30.01.2026   15:49    364


Теруправление НБУ в Николаеве объединят с другими: Нацбанк намерен оптимизироваться

Національний банк України знизив прогноз зростання ВВП у 2026 році з 2% до 1,8%. Причиною стали російські атаки на енергетичну інфраструктуру та дефіцит електроенергії. Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний під час брифінгу, передає УНН.

За його словами, дефіцит електроенергії у 2026 році становитиме щонайменше 6%, хоча раніше Нацбанк прогнозував показник на рівні 3%.

Останні новини:  Україна отримала $1,5 млрд першого траншу за новою програмою від МВФ

Андрій Пишний зазначив, що без урахування масованих російських атак на енергосистему зростання ВВП у 2026 році могло б сягнути 2,2%.

Через руйнування логістики та більший, ніж очікувалося, дефіцит електроенергії впродовж останніх місяців НБУ дещо знизив оцінку зростання реального ВВП у 2025 році – сказав голова НБУ.

Останні новини:  Зарплати людей з інвалідністю по-новому: уряд запровадив жорсткий контроль та єдину формулу

За його словами, енергетичні втрати коштуватимуть Україні щонайменш 0,4% зростання ВВП. Водночас НБУ фіксує зниження інфляції та очікує її помірний рівень у 2026 році.


inshe.tv