Держкіно у 2025 році заборонило сім фільмів, серед яких «Молитва за гетьмана Мазепу» Іллєнка та стрічки з Раянoм Рейнольдсом і Робертом Паттісоном.
Державне агентство України з питань кіно у 2025 році заборонило розповсюдження і демонстрацію семи фільмів. Про це йдеться у відповіді Держкіно на запит видання «Інтерфакс-Україна». Причиною стали участь у стрічках російських акторів, внесених до переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці.
2025 рік став рекордним за кількістю заборонених фільмів з 2018 року, тоді як у 2024-му жодної стрічки не виключали з реєстру. Обмеження торкнулися як українського кіно, так і масштабних міжнародних проєктів. Частина цих фільмів раніше демонструвалася в кінотеатрах та була доступна онлайн.
Під заборону потрапила оновлена версія фільму «Молитва за гетьмана Мазепу» режисера Юрія Іллєнка, що вийшла у 2010 році. Причиною стало залучення російського актора Микити Джигурди, який входить до санкційного списку.
Скриншот з фільму «Молитва за гетьмана Мазепу». Фото: Укрінформ
Оригінальна стрічка була знята у 2001 році та згодом отримала оновлений звук і зображення. Сюжет фільму залишився незмінним і зосереджений на постаті Івана Мазепи у виконанні Богдана Ступки.
У 2026 році українці також не побачать фільми за участю світових кінозірок. Серед них — Раян Рейнольдс, який зіграв у стрічці «Тілоохоронець кілера».
Юрій Колокольніков. Фото: Instagram Юрія Колокольнікова.
До списку заборонених також увійшов фільм «Спіймати на гарячому» режисера Даррена Аронофскі. У стрічці, яка вийшла у 2025 році, знялася Зої Кравіц. Крім цього, заборонили «Крейвен-мисливець» та низку інших проєктів. Усі вони мають спільну ознаку — участь акторів з РФ, включених до чорного списку.
Окремо з Державного реєстру фільмів виключили стрічку «Термінал» Стівена Спілберга. У ній знімався російський актор Валерій Ніколаєв. Також обмежили показ фільму «Макс 2: Герой Білого дому» режисера Браяна Леванта. Обидві стрічки більше не можуть легально демонструватися в Україні.

5393