Трамп планує відвідати Всесвітній економічний форум у Давосі: чи чекати Швейцарії зниження мит

15.11.2025   09:45    225

Президент США Дональд Трамп планує відвідати щорічн Всесвітній економічний форум у Давосі (Швейцарія) наступного року. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела, «знайомі з планами глави Білого дому», інформує УНН.

Деталі

За словами авторів статті, це сигналізує про потепління відносин між США та Швейцарією.

Трамп планує відвідати Швейцарію з великою делегацією. … Трамп не був присутній на січневій зустрічі, яка відбулася невдовзі після його інавгурації, натомість поспілкувався з учасниками через відеозв’язок. Його присутність буде благом для Форуму

— пише видання.

Водночас неназваний посадовець Білого дому повідомив, що хоча очікується, що Трамп завітає на давоський форум, плани ще не повністю узгоджені та все ще можуть змінитися.

Останні новини:  Трамп і Путін ставлять на те, що Європа відвернеться від України — The Hill

Контекст

Для швейцарського уряду поява Трампа дасть шанс перезавантажити відносини з Білим домом, оскільки виконавчу владу країни перейме міністр економіки Гі Пармелін. Він має перейти на посаду швейцарського президента замість Карін Келлер-Саттер 1 січня.

Келлер-Саттер цього року не змогла укласти торговельну угоду зі своїм американським колегою. Після гарячої телефонної розмови між двома лідерами Трамп вирішив запровадити 39% тарифи на швейцарський експорт, що є найвищим показником серед усіх розвинених економік. Мита діють з серпня, і з того часу швейцарські чиновники намагалися переглянути угоду.

Останні новини:  Чим годували Віткоффа та Кушнера у Москві: меню

За інформацією Bloomberg, нині Швейцарія близька до укладення покращеної угоди з США щодо мит у розмірі 15%, замість чинних 39%.


unn.ua