
Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела, передає Укрінформ.
За словами співрозмовників, американські посадовці хочуть домогтися звільнення понад 100 ув’язнених в межах однієї угоди. На даний момент поки незрозуміло, про яких саме політв’язнів йдеться, і коли їхнє звільнення може відбутися.
Білий дім відмовився коментувати інформацію Reuters, а білоруське посольство у Вашингтоні не відповіло на запит про коментар.
Також наразі лишається незрозумілим, що саме США запропонують самопроголошеному президенту Білорусі Лукашенку в обмін на угоду про звільнення ув’язнених.
Одним із заходів, який американські посадовці неофіційно обговорювали цьогоріч, є пом’якшення санкцій США щодо калійної галузі Білорусі. Білорусь є одним з основних світових постачальників інгредієнтів для добрив.
Деякі американські чиновники повідомили Reuters, що взаємодія адміністрації Трампа з Білоруссю є частиною довгострокової, більш широкої стратегії, спрямованої на те, щоб буцімто «вивести Мінськ з геополітичної орбіти Москви», хоч і незначною мірою.
В серпні 2023 року США запровадили санкції проти вісьмох фізичних осіб у Білорусі та п’яти організацій (в т.ч. авіакомпанії «Белавіа»), а також заблокували використання одного літака через продовження режимом Лукашенка репресій та придушення свобод громадян.
Однак восени цього року стало відомо, що США зняли санкції з авіакомпанії «Белавіа», про що під час зустрічі з лідером Білорусі Олександром Лукашенком заявив представник президента США Джон Коул.
Фото: pexels

2377