Фото: Getty Images
Педро Санчес (праворуч) оголосив про новий пакет допомоги під час пресконференції з Володимиром Зеленським
Половина цієї суми піде на поставку озброєння, як частина двосторонньої угоди про безпеку між країнами на 1 мільярд євро.
Іспанія оголосила про виділення 615 млн євро допомоги Україні для закупівлі озброєння і для фінансування оборонних систем. Про це під час пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським повідомив іспанський прем’єр-міністр Педро Санчес.
«Я повідомив президенту Зеленському, що протягом наступного місяця Іспанія мобілізує новий пакет військової допомоги Україні на суму 615 мільйонів євро», — оголосив голова іспанського уряду.
Він наголосив, що 300 млн євро з цієї суми піде на поставку озброєння, як частина двосторонньої угоди про безпеку між країнами на 1 мільярд євро.
«Разом із цими 300 мільйонами євро, 100 мільйонів євро піде на програму PURL НАТО, які будуть використані для фінансування термінової, прискореної закупівлі систем оборони, необхідних ЗСУ», — зазначив Санчес.
За його словами, 215 мільйонів євро будуть використані через інструмент SAFE, створений Єврокомісією. Він фінансуватиме виробництво систем протидії дронам, розвідувальних радарів, засобів повітряного спостереження, багато з яких розроблені іспанськими компаніями.
Як ми вже писали, Володимир Зеленський в Іспанії провів зустріч з виробниками зброї та оборонного обладнання.

2352