За які предмети на лобовому склі водіїв штрафують на 500 гривень

27.10.2025   11:12    21

Українські водії часто прикрашають салон, не замислюючись, що дрібниця може коштувати штрафу. Закон прямо забороняє розміщувати будь-що у зоні, яку очищають двірники. Йдеться не лише про великі предмети, а навіть про маленькі аксесуари, попереджає «Твоя МАШИНА».

Згідно з пунктом 2.3 ПДР, водій зобов’язаний мати достатній огляд. А частина 1 статті 121 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає за порушення штраф – 510 гривень.

Останні новини:  США продовжують нарощувати мережу зарядних станцій для електрокарів попри політичні перешкоди

«Багато хто вішає ароматизатор або брелок, не думаючи, що навіть маленький предмет у полі зору впливає на сприйняття дистанції», – пояснює інструктор автошколи з Дніпра Сергій К. За його словами, найчастіше проблеми виникають під час поворотів або при засліпленні фарами зустрічних машин.

Під заборону потрапляють наклейки, тримачі смартфонів, навігатори, відеореєстратори на присосках, підвіски, іграшки та сувеніри. Виняток робиться лише для передбачених законом позначок – наприклад, страховки чи перепусток.

Останні новини:  Porsche Macan отримує двигун від Audi

Юристка з адміністративного права Ірина Коваль додає, що навіть якщо предмет не заважає на перший погляд, рішення про порушення ухвалює патрульний. «Поліцейський орієнтується на те, чи перекриває річ огляд. Якщо так – штраф або попередження неминучі», – каже вона.

Щоб уникнути проблем, фахівці радять кріпити аксесуари збоку, біля передньої стійки, або на панелі приладів – але не вище рівня очей. Відеореєстратор краще встановити за дзеркалом заднього виду, щоб він не закривав частину дороги.

Останні новини:  Daimler Truck оприлюднив результати продажу за третій квартал


mashyna.com.ua