У Португалії ухвалили закон, що забороняє одяг, який закриває обличчя

19.10.2025   20:25    32

Парламент Португалії ухвалив законопроєкт, який забороняє носіння одягу, що закриває обличчя з релігійних або гендерних причин. Документ спрямований конкретно проти двох типів ісламського жіночого вбрання — бурки та нікабу. Про це інформує видання The Guardian, передає УНН.

Деталі

Зазначається, що документ спрямований конкретно проти двох типів ісламського жіночого вбрання — бурки, тобто сукні, яка вкриває тіло жінки з голови до ніг, та нікабу — спеціальної хустки, яка залишає не закритою лише ділянку обличчя навколо очей.

Останні новини:  Ердоган просить Путіна забрати назад свої ракети — Bloomberg

Законопроєкт, поданий депутатами праворадикальної партії Chega, схожий на заборони, які вже діють в Австрії, Нідерландах, Франції та Бельгії.

Передбачено лише три винятки: дозволяється закривати обличчя в літаках, дипломатичних установах та релігійних спорудах.

Законопроект передбачає штрафи для тих, хто носить вуаль у громадських місцях у розмірі від 200 до 4000 євро

— йдеться у дописі The Guardian.

Як пише видання, президент Португалії Марсело Ребело де Соуза ще може накласти вето на закон або передати його на розгляд Конституційного суду.

Останні новини:  "Мені дістався безлад, але я його виправлю": Трамп виступив зі зверненням до нації

Довідково

Франція стала першою країною ЄС, яка заборонила носити в громадських місцях одяг, що повністю приховує обличчя, зокрема паранджу. Закон, ініційований урядом президента Ніколя Саркозі, був ухвалений у липні 2010 року та набув чинності в квітні 2011 року. Саркозі тоді заявив, що проблема паранджі не є релігійною, а стосується свободи та гідності жінки, підкреслюючи, що це ознака поневолення та деградації, а не релігійний знак.

Останні новини:  В поліклініці Кремля заявили про можливість "продовжити життя до 120 років"

Нагадаємо

У Швейцарії з 1 січня 2025 року забороняється закривати обличчя в громадських місцях. За порушення передбачено штраф.


unn.ua