Орбан захоплюється Москвою і створив в Угорщині авторитарний режим - Туск

30.10.2025   05:15    172


Орбан захоплюється Москвою і створив в Угорщині авторитарний режим - Туск

Угорщина на сьогодні є найбіднішою країною ЄС через корупцію та намагання прем’єра Віктора Орбана побудувати авторитарний режим на кшталт Росії.

Про це під час виступу на Форумі згуртованості та розвитку кордонів Євросоюзу у Білостоці підкреслив глава польського уряду Дональд Туск, передає кореспондент Укрінформу.

Туск підкреслив, що корупція небезпечна, коли вона організована зверху вниз: тоді вона стає не лише кримінальною, але й системною та цивілізаційною проблемою. Він зазначив, що прикладу корумпованих Росії та Білорусі слідує Угорщина Віктора Орбана.

Останні новини:  Закриті перемовини у США: що обговорили українська та американська делегації в Маямі

«Знаєте, я не хочу називати цю країну, тому що вона є членом ЄС і НАТО. Але це була одна з тих колишніх країн комуністичного блоку, яка в 1989 році стояла набагато вище, ніж Польща. А сьогодні ця, насправді найкрасивіша країна в ЄС, опустилася найнижче. Добре, ви здогадалися — я говорю про Угорщину. І знаєте, яка головна причина? Вона полягає в тому, що Віктор Орбан — мій давній багаторічний друг, проєвропейський ліберальний демократ, раптом повірив, що було б краще побудувати авторитарну модель трохи за зразком Росії, адже він, здається, останнім часом захоплюється Москвою», — підкреслив Туск.

Як відомо, Туск і Орбан останнім часом мають дуже напружені відносини, зокрема через відверто антиукраїнську та проросійську політику чинного угорського уряду.

Останні новини:  Британія запровадила нові санкції проти Росії у справі про отруєння Скрипалів

Фото: РAP/Piotr Nowak


ukrinform.ua