Адміністрація Трампа готує пропозицію, яка виділить близько 250 млн дол іноземної допомоги для сприяння поверненню мігрантів з регіонів, які торкнулися війни, до країн їх походження.

Згідно з внутрішніми документами, отриманими The Washington Post, ініціатива націлена приблизно на 700 000 осіб, включаючи біженців з України та Гаїті, які прибули до США в умовах воєнних дій та політичних потрясінь.

Ця запропонована програма відповідає оголошення від 5 травня Міністерства внутрішньої безпеки, яке запровадило нову політику, що пропонує 1000 доларів допомоги мігрантам, які вирішать добровільно залишити Сполучені Штати та репатріюватись.

Останні новини:  Трамп закликав припинити війну після атаки Ірану у відповідь

Цю ініціативу вирізняє відхилення від встановлених норм. Традиційно зусилля репатріації координуються з Міжнародною організацією з міграції, афілійованим з ООН агентством, відповідальним за сприяння безпечному поверненню. Однак, як повідомляється, план адміністрації повністю оминає МОМ, хоча організація загалом не схвалює повернення людей до країн, які вважаються небезпечними.

Останні новини:  Іран завдав ракетних ударів по американських військових базах у Катарі та Іраку

Біженці: скрін з відео
Біженці: скрін з відео

Крім громадян України та Гаїті, у проектах документів перераховано декілька інших груп, які можуть потрапити під дію програми, включаючи громадян Афганістану, Палестини, Лівії, Судану, Сирії та Ємену – всі ці регіони нині борються із серйозною нестабільністю.




У документах наголошується, що багатьом із цих груп раніше було надано тимчасовий захищений статус під час адміністрації Байдена, що дозволяло їм законно залишатися в США через небезпечні умови на батьківщині. У разі реалізації пропозиція епохи Трампа може торкнутися понад 200 000 українців та понад 500 000 гаїтян, які наразі захищені відповідно до положень статусу захисту.

Останні новини:  Іран підтвердив Катару згоду на перемир'я

МОМ відмовилася коментувати пропонований план, і зберігаються побоювання щодо етичних та гуманітарних наслідків репатріації людей до районів, які все ще торкнулися бойових дій і не тільки.