Новий очільник NASA займатиметься відправленням людей Марс і на Місяць - The Hill

12.05.2025   18:21    5


Новий очільник NASA займатиметься відправленням людей Марс і на Місяць - The Hill

Майбутній адміністратор NASA Джаред Айзекман, який очікує на остаточне затвердження на цій посаді в Сенаті, має поміж першочергових завдань ухвалити рішення щодо одночасного відправлення людей на Місяць і Марс.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в недільній публікації The Hill.

«Як зазначив президент, ми надаватимемо пріоритет відправці американських астронавтів на Марс, – сказав Айзекман. – Попутно ми неминуче матимемо можливість повернутися на Місяць і визначити наукові, економічні та національні переваги збереження присутності на поверхні Місяця».

Останні новини:  Удари США по ядерних об’єктах Ірану: лідер демократів у Сенаті вимагає пояснень від Трампа

Планується, що місія з обльоту Місяця Artemis II та висадка на Місяць Artemis III здійснюватимуться за допомогою вже наявного обладнання, тобто космічної капсули Orion і наддорогої системи космічного запуску. Artemis III також включатиме систему посадки людини на основі космічного корабля SpaceX.

Це передбачено в бюджетній пропозиції Білого дому, у якій туманно зазначено, що після Artemis III очікується запровадження «більш економічно ефективних комерційних систем, які підтримуватимуть більш амбітні подальші місячні місії».

Останні новини:  Ізраїль в ООН: ядерна програма Ірану ніколи не мала на меті енергетику

Як вважають експерти, на Місяці доцільно створити постійну базу, яка б забезпечувала наукову, економічну й політичну вигоду для США.

З погляду науки, природний супутник Землі є ідеальним місцем для радіоастрономічних спостережень – особливо на зворотному боці, захищеному від земних електромагнітних перешкод.

З економічної точки зору, Місяць містить поклади водяного льоду, гелію-3, рідкісноземельних мінералів, а також титану, заліза, кремнію й алюмінію. База могла б стати майданчиком для освоєння технологій видобутку та перероблення корисних копалин для розвитку космічної економіки.

Останні новини:  Британія знала про заплановану атаку США на іранські ядерні об’єкти

І, нарешті, присутність США на Місяці матиме стратегічне значення в контексті геополітичного суперництва з Китаєм, який планує побудувати власну базу на природному супутнику Землі до 2035 року.

Зазначається, що місячна база може стати логічним завершенням другого терміну президента Трампа вже наприкінці 2020-х років, тоді як політ на Марс, імовірно, відбудеться не раніше 2030-х.




Фото: Polaris Program


ukrinform.ua