Французька розвідка оприлюднила дані про масштаби шпигунської діяльності РФ проти Парижа. Видання L’Express розкрило деталі 16-сторінкового звіту.

Зазначається, що документ отримав назву “Російські погрози та дії, спрямовані проти Франції”. У ньому, зокрема, йдеться про те, що російські шпигуни намагаються проникнути в наукові установи Франції, які працюють над військовими технологіями, включно з лазерною зброєю.

Крім цього розвідка з’ясувала, що росіяни неодноразово викрадали техніку французьких інженерів під час їхніх поїздок за кордон. Наприклад, одного разу прямо в аеропорту був вкрадений комп’ютер інженера, який працює на французьку компанію в оборонному секторі, коли він здійснював робочий візит до РФ.

Останні новини:  США вимагають поступок від ЄС у торгових переговорах

“Для росіян викачати дані з іноземного телефону або комп’ютера – верх витонченості. Ми радимо інженерам виїжджати за кордон із “білими” телефонами і “білими” комп’ютерами. Це не завжди легко зробити під час відрядження, але це правило повинно діяти, щойно ви перетинаєте кордон, яким би він не був”, – йдеться в документі.

Останні новини:  Ізраїль ліквідував командира БПЛА, який атакував Ізраїль сотні разів

Також з’ясувалося, що у 2023-2024 роках російські хакери зламали кілька облікових записів Міноборони Франції. У французькій розвідці зазначили, що кібератака викликала більше страху, ніж шкоди, оскільки зловмисники не змогли отримати доступ до важливих даних.

Крім цього, у Франції викрили схему контрабанди напівпровідників із країни на російські заводи. Зазначається, що їх нелегально доставляли в Китай, після чого передавали РФ.

У документі французька розвідка говорить про те, що “жодна зустріч більше не є нейтральною”, маючи на увазі зустрічі з російськими дипломатами.