Ще нещодавно деякі автовиробники запевняли, що електромобілі замінять бензинові автомобілі. Здається, це не станеться найближчим часом. Фактично, Porsche вже визнав, що майбутні моделі, спочатку задумані як електромобілі, можуть все ж таки мати двигуни внутрішнього згоряння. У масовому виробництві Fiat також здійснює аналогічний перехід.
Fiat 500 останнього покоління досі пропонувався виключно як електромобіль, але незабаром компактний хетчбек можна отримати з двигуном внутрішнього згоряння.
Італійський бренд, що входить до складу автомобільного конгломерату Stellantis, розпочав попереднє виробництво 500 з гібридним силовим агрегатом. Серійне виробництво на заводі Mirafiori в Турині має розпочатися в листопаді, а річний обсяг виробництва, за прогнозами, досягне 100 000 одиниць після повного нарощування виробництва.
Причини повернення ДВЗ
Серед основних причин встановлення двигуна на автомобіль, який не повинен був його мати, є падіння продажів. Виробництво кілька разів призупинялося через слабкий попит, що спонукало компанію анонсувати новий гібридний варіант близько року тому.
Варто зазначити, що хоча старий бензиновий 500 був знятий з виробництва ще у 2019 році, він продовжував продаватися в Європі до 2024 року. Він все ще доступний на деяких ринках за межами ЄС.
Як і його попередник, майбутній 500 Hybrid оснащений механічною коробкою передач. Fiat не поділився технічними деталями про свою «нову» модель початкового рівня, але на цих офіційних знімках чітко видно важіль перемикання передач. Очікується, що шестиступінчаста механічна коробка передач буде поєднана з крихітним трициліндровим двигуном. За даними Motor1, йдеться про 1,0-літровий м’який гібрид, який видає потужні 70 кінських сил, що відповідають попередньому 500 Hybrid та старіючому Panda.
Візуально трициліндровий 500 майже ідентичний своєму «екологічному аналогу», аж до розташування, форми та розміру кришки паливного бака на задньому правому крилі.
Згідно з повідомленнями з Італії, Fiat назвав автомобіль 500 Torino, щоб відрізнити гібрид від електричного 500e.
Усередині, окрім ручки перемикання передач у формі кулі та третьої педалі, панель приладів (поки схована на прототипі) також має дещо відрізнятись від дисплея електромобіля.
Зазвичай новий 500 з двигуном внутрішнього згоряння отримував потужнішу версію Abarth, але наразі цього не станеться. Підрозділ продуктивності Fiat дотримується своєї стратегії виключно електромобілів, стверджуючи, що двигун м’якого гібрида занадто малий, щоб забезпечити потужність, очікувану від Abarth.
Оскільки 500 був розроблений як електромобіль, обмеження компонування, ймовірно, перешкоджають встановленню більшого двигуна. Суворіші норми викидів також завдають ще одного удару по майбутньому хот-хетча, фактично змушуючи Abarth повністю перейти на електричний транспорт у майбутньому, принаймні в Європі.