Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на своє джерело, передає Укрінформ.
За даними видання, така ініціатива прозвучала в контексті обговорень між США і Росією шляхів мирного врегулювання війни в Україні.
«З тих пір США додали нові деталі до пропозиції, включно з пропозицією відновити переговори з питань безпеки в рамках Ради НАТО — Росія, за словами особи, знайомої з цим питанням, яка говорила на умовах анонімності», — пише видання.
Рада НАТО — Росія була заснована навесні 2002 року як платформа для консультацій, а її метою було поглиблення співпраці між Росією та Альянсом із орієнтиром на можливе зближення — аж до перспективи повноправного членства. Проте механізм перестав функціонувати 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, оскільки тоді члени НАТО відмовилися сприймати Москву як партнера, а засідання Ради були припинені, уточнює The Moscow Times.
У розмовах між американськими та європейськими чиновниками на початку цього тижня, про що повідомляв Bloomberg, американська сторона не дала чіткої відповіді на питання, чи готова вона, як і раніше, запровадити санкції проти Росії, якщо атаки на Україну триватимуть, або що вона робитиме, якщо Путін відмовиться зустрітися із Зеленським і припинити бойові дії.
Видання зазначає, що держсекретар США Марко Рубіо, який перебуває на зустрічі НАТО в Анталії, заявив, що Вашингтон «відкритий до конструктиву і готовий допомогти у будь-який спосіб, щоб покласти край конфлікту». У п’ятницю Рубіо має приєднатися до посланців президента США Стіва Віткоффа і Кіта Келлога в Стамбулі. Особа, знайома з планами Віткоффа, повідомила виданню Financial Times, що він все ще має намір поїхати до Туреччини в п’ятницю, незважаючи на відсутність Путіна.
Фото: NATO / flickr