Кліматична криза ставить під загрозу банани – найпопулярніший фрукт на планеті. Нове дослідження стверджує, що четверта за значимістю продовольча культура у світі перебуває під серйозною загрозою. Річ у тім, що країни Латинської Америки і Карибського басейну страждають від затяжних кліматичних потрясінь.

Як пише The Guardian, зміна клімату може позбавити людство найулюбленішого фрукта: до 2080 року близько 66% земель, на яких зараз вирощують банани в Латинській Америці та країнах Карибського регіону, можуть стати непридатними для цього.

Останні новини:  Ці 5 речей у спальні потрібно оновлювати щороку: коли ви робили це в останній раз?

Згідно з доповіддю благодійної організації Christian Aid, зростання температури, збільшення кількості стихійних лих і поширення шкідників завдають серйозної шкоди країнам-експортерам бананів – таким як Гватемала, Коста-Ріка і Колумбія.

Як повідомляється, банан – не тільки найуживаніший фрукт у світі, а й одна з найважливіших продовольчих культур, що поступається лише пшениці, рису і кукурудзі. Понад 400 мільйонів людей отримують від них значну частину щоденної норми калорій – від 15% до 27%.

Останні новини:  Як саме полуниця може допомогти вагітним жінкам не лише отримати задоволення від смаку




При цьому 80% світового бананового експорту припадає саме на Латинську Америку і Карибський регіон – один із найвразливіших до кліматичних катаклізмів.

Парадокс у тому, що вирощування бананів перебуває під загрозою через кліматичну кризу, спровоковану країнами, які практично не займаються їх вирощуванням.

Останні новини:  Запах поту: чому наше тіло видає аромати, які ми не завжди любимо, і як з цим боротися у повсякденному житті

Наприклад, сорт бананів кавендіш, який переважає в міжнародній торгівлі, вкрай чутливий до клімату. Він вимагає помірного температурного діапазону (15-35 °C) і помірного поливу. Шторми можуть пошкодити листя, позбавляючи рослину здатності до фотосинтезу.

Кліматичні зміни також сприяють поширенню небезпечних грибкових захворювань. Наприклад, чорна сигатока може знижувати фотосинтез у рослини на 80%.