
Фото: Getty Images
Єврокомісія побоюється шпигунства з боку США
Причиною такого підходу, за словами посадовців, є занепокоєння щодо можливого втручання США у внутрішні ІТ-системи Єврокомісії.
Європейська комісія почала видавати деяким своїм співробітникам, котрі вирушають до США, одноразові телефоні та базові ноутбуки через побоювання щодо можливого шпигунства. Про це повідомляє FT у понеділок, 14 квітня.
Такі заходи раніше застосовувалися переважно під час поїздок до Китаю.
Нові рекомендації стосуються, зокрема, трьох єврокомісарів, котрі поїдуть до Вашингтона на весняні зустрічі МВФ та Світового банку з 21 до 26 квітня. Це єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс, керівниця департаменту фінансових послуг Марія Луїс Альбукерке та єврокомісар з міжнародного партнерства Йозеф Сікела.
Причиною такого підходу, за словами посадовців, є занепокоєння щодо можливого втручання США у внутрішні ІТ-системи Єврокомісії.
Після повернення Дональда Трампа до президентства відносини між Брюсселем і Вашингтоном різко охололи. Трамп уже звинуватив ЄС у створенні блоку для «викачування» ресурсів із США, запровадив 20% мита на європейські товари, а також посилив тиск на Україну та погрожував припиненням безпекових гарантій для Європи.
Крім того, посадовцям порадили вимикати телефони під час проходження кордону США та зберігати їх у спеціальних антишпигунських чохлах. Їм також рекомендували використовувати дипломатичні паспорти замість національних.
На думку експертів, такі заходи засвідчують визнання того, що навіть союзники, як-от США, можуть вдаватися до позаправових методів задля захисту власних інтересів. Політолог з брюссельського Інституту геополітики Люк ван Мідделаар нагадав, що навіть адміністрація Барака Обами в минулому була звинувачена у шпигунстві проти канцлерки Ангели Меркель.