Уже копаюсь у грядках, наче кріт: мої топові справи у квітні, без яких урожаю не буде

14.04.2025   23:23    252
Кажуть:»Весною земля слухає, а восени відповідає». Бо що встигнеш у квітні — те зросте, зацвіте й подарує плід. А що пропустиш — те не надолужиш.

Городники поділилися переліком головних робіт у квітні

Обрізка

Обрізка дозволяє світлу проникати вглиб, провітрює крону та зменшує ризик грибкових хвороб. Отже, поки деякі дерева ще не розпустили листя, а сік не загуляв гілками — саме час взяти до рук секатор. Тому у плодових дерев вирізають сухі, поламані, загущуючи гілки. Особливу увагу приділяють тим, що ростуть усередину крони — вони заважатимуть плодам визрівати. Та і ягідні кущі, зокрема смородина й аґрус, також потребують проріджування. Видаляють старі, слабкі пагони — залишають сильні, молоді.

Останні новини:  Фіалки цвістимуть безперестанку: секрети догляду

Бруньковий кліщ

На смородині вже набубнявіли бруньки? Придивіться. Якщо вони неприродно округлі, мов надувні — це сліди брунькового кліща. Шкідник непомітний, але дуже підступний. Якщо не втрутитись — залишитесь без ягід. Тож уражені бруньки треба обірвати й спалити. Потім обприскати кущі спеціальними препаратами (акарицидами), які діють саме проти кліща. Добре діє й обробка гарячою водою (близько 65–70°C), але її проводять до появи зелених листочків.

Останні новини:  Чому смородина скрутила листя і верхівки: як врятувати рослину

Побілка дерев

У квітні слід оновити побілку на стовбурах дерев, або нанести її вперше, якщо її не робили на зиму. Пам’ятайте: вона повинна бути не декоративною, а захисною, тому готуйте розчин на основі вапна, з додаванням мідного купоросу або глини.

Грядки

Після зими на грядках часто лишаються залишки торішнього бадилля, листя, бур’янів. Все це — притулок для шкідників та джерело інфекцій. Висновок один: згрібаємо все зайве, виносимо з городу. Якщо ґрунт надто вологий, то підсушуємо, проколюємо вилами для аерації. У низинах доцільно прокласти дренажні канавки, щоб уникнути застою води.

Квітень — час для сміливців серед городніх культур. Холодостійкі овочі не бояться свіжого повітря, тому сіємо моркву, редис, кріп, шпинат, петрушку, горох. Також не забуваємо про цибулю на перо, салати, боби.

Якщо ви садили озимий часник або цибулю, і вкривали їх на зиму, то зараз час відкрити їх, щоб не запріли під плівкою чи агроволокном. Але якщо обіцяють поворотні морози — не поспішайте повністю знімати укриття, краще підняти його для провітрювання.


noviydoctor.com