Для садівників із плодовим садом не існує часів повного спокою – обрізка яблуні навесні має на своїй меті проріджування гілок і підвищення врожайності дерева. Кропітка робота повинна проводитись лише з попередньою підготовкою. Важливо обрати правильний час і намітити план дій. Орієнтуйтесь на вік рослини. Найкращим часом для обрізки гілок стане березень і квітень.
Як обрізати яблуні
Процес видалення гілок потрібно виконати ще до пробудження дерева – у такому разі воно швидко оговтається від “операції” та зможе дати щедрий врожай. Обрізка старої яблуні має на меті омолодження. Старі гілки замінять молоді, які будуть плодоносити. Не бійтесь видаляти навіть каркасні гілки, адже вони тільки забирають в яблуні сили. У дерев до 7-10 років обрізають верхівку стовбура для реанімації.

Якщо ж за деревом довго не доглядали, і воно перебуває в занедбаному стані, то поспішати не варто. Просто розподіліть заплановані завдання одразу на кілька років, аби не нашкодити дереву. Омолоджувальну обрізку починають з південного боку, а до північної сторони беруться тільки після того, як південна почала плодоносити.

Якщо дерево молоде, то в перші роки вирощування потрібно тільки формувати крону, обрізаючи все, крім 4 скелетних гілок. Саме вони почнуть виконувати функцію каркаса. Оптимальною відстанню між головними пагонами має бути 40 сантиметрів. На другий рік залиште 5 сильних гілок із відстанню 30 см. Після такої обрізки дайте дереву спокій на 2-3 роки, а потім обрізайте його вже за схемою для дорослих яблунь.