Новий флагманський кросовер Dacia Bigster має всі якості, з якими претендує стати бестселером у С-сегменті.
Концепт Dacia Bigster був представлений у 2021 році та анонсував нові особливості майбутнього Dacia Duster і, таким чином, нове обличчя бренду. Але навіть тоді кузов концептуального автомобіля мав вражаючі 4,60 метра. Хоча це було занадто для популярного компактного кросовера, концепт все ж перетворився на серійну модель бренду.
Наразі в Україні кросовер Bigster поки не пропонується (навіть під брендом Renault), але пропонуємо прочитати про тест-драйв моделі, який провела німецька редакція Motor1.
Місце на ринку
Концепт Dacia Bigster трансформувався у реальну версію на початку 2024 року. Компанія Dacia вирішила йти на прибутковий сегмент ринку (SUV-C), в якому конкурують багато популярних бестселерів, таких як VW Tiguan.
Однак, схоже, покупців цікавить не лише ціна, а й більший комфорт і щедре використання простору, тому румуни надали Bigster деякі фішки, які раніше були недоступні для бюджетного бренду.
Для зручності Dacia включила в Bigster частково електричне регулювання сидінь, електричну кришку багажника, диски розміром до 19 дюймів, панорамний дах і великий простір, який можна змінювати.
Під капотом
Наразі на тести потрапила версія Hybrid 155 з новим повним гібридним приводом.
Dacia Bigster Hybrid 155 оснащений 1,8-літровим чотирициліндровим бензиновим двигуном потужністю 109 к.с. і двома електродвигунами, які разом виробляють ще 49 к.с. (потужність системи 115 кВт (155 к.с.)).
Привід завжди поєднується з електричною АКПП без зчеплення. Чотири передачі для ДВЗ, дві передачі для електроприводу. Це означає, що Dacia також відповідає вимогам двигунів вищого сегмента, хоча і не надто енергоємним, як його конкуренти.
Порівняно з Hybrid 140, відомим за Jogger та Duster, Bigster має на 15 к.с. більше потужності та на 20 Нм більше крутного моменту. Подальше управління двигуном, оптимізоване по швидкості, має також забезпечити шестивідсоткову економію палива. За найкращого сценарію Bigster Hybrid 155 може працювати до 80 відсотків повністю на електриці в місті завдяки використанню системи рекуперації.
Решта двигунів також завжди частково електрифіковані. На вибір є три інших м’яких гібрида: згаданий раніше Hybrid 140 (103 кВт/140 к.с.), Hybrid G 140 з LPG і бензиновим двигуном (103 кВт/140 к.с.) із запасом ходу понад 1000 кілометрів і Hybrid 130 (96 кВт/130 к.с.), який завжди підключається до повного приводу. Повністю електричної або дизельної версії немає. Однак на майбутнє анонсували 4×4 із задньою віссю з електроприводом.
Технічні характеристики | Dacia Bigster Hybrid 155 |
Мотор | Повний гібрид – 1,8-літровий чотирициліндровий бензиновий двигун (80 кВт / 109 к.с.) + два електромотори (36 кВт / 49 к.с.) + батарея 1,4 кВт-год |
Привід | Передній привід |
Коробка передач | Автоматична |
Потужність/крутний момент системи | 115 кВт (155 к.с.) / 172 Нм (електродвигун 205 Нм) |
Прискорення | 9,7 секунди |
Максимальна швидкість | 180 км/год |
Викиди CO2 (WLTP) | 105 г/км |
Витрати палива (WLTP) | 4,7 літра |
Базова ціна в Німеччині | 28 590 євро |
Екстер’єр
При швидкому погляді на Dacia Bigster одразу помітна близькість до Duster. Спереду, ззаду, збоку силует і кілька лінійних малюнків майже ідентичні – але пропорції зросли на 23 сантиметри в довжину і на 5 сантиметрів у висоту. Як не дивно, різниці в ширині немає. Ширина обох Dacia становить 1,81 метра.
Тим не менш, цей приріст помітний у Bigster. Загалом він виглядає набагато потужнішим, ніж Duster, і таким чином створює справді унікальний зовнішній вигляд. Що робить велич таким особливим – захоплюючим! Різницю навіть можна побачити на фото:


Круто розташована передня частина з кутастою решіткою радіатора та більшими повітрозабірниками також сприяє цьому. Форми капота стали ще соліднішими, що фактично сприяє кращому огляду. А також довше заднє бокове скло.
У задній частині Bigster домінує виступаюча смуга між задніми ліхтарями. На задній стійці красується логотип Bigster. Вперше на Dacia з’явився дах контрастного кольору. Міцні кріплення з твердого пластику залишаються такими ж, що свідчить про міцність старшого кросовера та захищає від можливих подряпин на бездоріжжі.
Інтер’єр
Коли справа доходить до використання простору, Bigster вже переграє конкурентів. З об’ємом багажника 667 літрів, який можна змінно збільшити до 1937 літрів за допомогою роздільного заднього сидіння 40-20-40, новий Bigster вже досяг вершини сегмента SUV-C. Такі найкращі моделі, як Tiguan (550 літрів), Opel Grandland (550 літрів), Kia Sportage (591 літр) або Hyundai Tucson (598 літрів), не долають позначки 600. Наближче лише Ford Kuga (до 645 л).


Саме з цієї причини Dacia відмовилася від семимісної версії та повністю зосередилася на оптимальному використанні простору в п’ятимісній версії. Такий підхід помітний і на задньому сидінні, де достатньо місця.
У салоні частково електрифіковані регулювання сидінь забезпечують швидке налаштування. Швидке переміщення сидіння вперед і назад здійснюється відповідно до філософії Dacia “Essential-but-Cool” («необхідно, але круто»). Висоту та спинку можна точно регулювати електрично. У базових комплектаціях все ще доступне повністю механічне регулювання сидінь.
Зі зростом 1,76 метра досить комфортно почуватись, сидячи на сидіннях з електричним регулюванням висоти на найнижчому рівні. Але зі зростом більше 1,90 метра, краще обрати механічне регулювання, оскільки це забезпечує набагато більш плоскі положення сидіння.
Bigster також оснащено системою Dacia Clip для індивідуальних кріплень у різних місцях у салоні. 7-дюймовий дисплей (10-дюймовий з рівня комплектації Journey) надає найважливішу інформацію для водія, а всі інші налаштування виконуються через 10-дюймову інформаційно-розважальну систему.
На жаль, роздільна здатність камери заднього виду занадто груба. Крім того, є ряд допоміжних систем і можливостей механічного регулювання навіть у базовій комплектації.
В іншому домінує жорсткий пластик у поєднанні з тканинними аплікаціями. Однак він розроблений у приємний свіжий спосіб, так що страхітливий низькобюджетний шарм не виходить на перший план – скоріше, певна міцність із сміливістю, щоб вирушити на пригоди.
Розміри | Dacia Bigster Hybrid 155 |
Довжина х ширина х висота | 4570 x 1810 x 1710 мм |
Колісна база | 2700 мм |
Обсяг багажника | 667 – 1937 літрів |
Вага | 1,487 кг |
Корисне навантаження | 453 кг |
Макс. буксирна здатність | 1000 кг |
Макс. опорне навантаження | 75 кг |
Поводження на дорозі
Кросовер Dacia Hybrid 155 реагує досить добре і виглядає більш жвавим до 100 км/год. Проте не варто вимагати високих обертів, адже гуркіт двигуна заглушить емоції від спринту на автомагістралі. Починаючи зі 100 км/год, прискорення не тільки стає повільним, але й стає дедалі гучнішим.
Незважаючи на кращі заходи ізоляції порівняно з попередніми моделями, потужний шум вітру стає помітним вище тризначної межі, головним чином на передніх стійках. На крейсерській швидкості 130 км/год рівень шуму стає дратуючим.
Можливо, найкращим описом для Bigster буде «Будинок на колесах» (до речі, також можна замовити версію «Sleep Pack») Для тих, хто цінує спокій і тишу, слід принаймні дотримуватися відповідної швидкості або переходити до інших виробників. Dacia все ще йде на компроміси щодо бюджету.
Ходова частина чудово збалансована: не надто жорстка, не надто м’яка, але досить маневрена. Тому деякі повороти можна долати більш спортивно. Однак якщо напрямок часто змінюється по черзі, кузов коливатиметься непрямо й нерішуче. Звичайно, є більш спортивні моделі, але в цьому сегменті Dacia Bigster має гарну фігуру з точки зору шасі та безпечно тримає кузов і пасажирів на шляху.
Будь-хто, хто їздить економно, далекоглядно, знайде великий автомобіль Dacia приємним супутником подорожі. У тесті з дуже жвавою їздою споживання склало трохи менше 5,5 літрів. Отже, все ще є реальні можливості для вдосконалення. Проте покажчик запасу ходу показував понад 900 кілометрів. Це досить вражаюче.
Ціна
Dacia Bigster Hybrid 155, з новою повною гібридною системою, коштує від 28 590 євро у комплектації Expression. У базовій версії Essential із добре відомим м’яким гібридом 140, кросовер доступний лише за 23 900 євро. Тим, хто віддає перевагу повному приводу, доведеться витратити 27 990 євро на м’який гібрид 130 4×4, також у комплектації Expression.
Найпопулярніша комплектація Extreme починається лише з 26 990 євро – у поєднанні з новим Hybrid 155 вона ледь долає позначку в 30 000 і коштує 30 590 євро. Панорамний дах також додається.
Жодний з конкурентів на європейському ринку не виглядає таким дешевим. Нижньою ціною для моделей SUV-C від 30 000 євро на європейському ринку. Для порівняння: VW Tayron стартує з 45 475 євро.
Висновок: 8,5/10
Dacia Bigster відрізняється хорошим використанням простору, хорошими ходовими характеристиками, розумними рішеннями інтер’єру, хорошим споживанням палива та надійними характеристиками. Початкова ціна в 23 990 євро, включно з усіма пропонованими функціями комфорту, є неперевершеною в цьому сегменті за співвідношенням ціна/якість. Найдешевший конкурент, Citroën C5 Aircross, стартує від 33 770 євро. Навіть із топовою комплектацією Bigster все одно на 3000 євро дешевший.
Якщо шукачів наворотів, продуктивності або тиші та спокою, слід поглянути на преміум-клас, але доведеться викласти явно більше грошей. Для всіх інших Dacia Bigster є серйозною альтернативою тому, що зараз є на ринку. Можливо, навіть для покупців, які насправді розглядали менший автомобіль. На ринок вийшов новий бестселер!