Спека зводить людей з розуму: вчені попереджають про ймовірність шизофренії та депресії

20.04.2025   12:31    23
Спека зводить людей з розуму: вчені попереджають про ймовірність шизофренії та депресії

Психічне здоров’я людства все більше потерпає через глобальне потепління — такий висновок зробили вчені у новому дослідженні, що з’явилося на сторінках журналу Nature Climate Change.

Фахівці застерігають: зростання температур на планеті може призводити до збільшення кількості випадків психічних порушень. За їхніми словами, аномальна спека вже сьогодні негативно впливає на ментальний стан тисяч людей щороку, і ця тенденція лише посилиться до середини століття, якщо кліматичні зміни продовжаться.

Останні новини:  Дієтолог розповів, чи треба вживати рибу

«Від легкого стресу до серйозних станів, таких як шизофренія, підвищення температури ускладнює життя мільйонів людей», — зазначає доктор Пен Бі, головний автор дослідження та представник Школи громадської охорони здоров’я Університету Аделаїди.

Згідно з підрахунками вчених, лише в Австралії щороку через спеку втрачається понад 8450 років здорового життя. Це становить приблизно 1,8% від загального тягаря психічних і поведінкових розладів у країні.

Останні новини:  Названі продукти, які викликають різкий стрибок цукру в крові

Дослідники наголошують, що до 2050 року ця цифра може зрости майже на 50%, адже клімат і далі змінюється, а хвилі спеки стають частішими та тривалішими.

Найбільш вразливою групою залишаються молоді люди у віці від 15 до 44 років. У них відзначається підвищений ризик широкого спектра психічних розладів, що впливають на емоції, поведінку та когнітивні функції — зокрема йдеться про тривожність, депресію, біполярні стани, шизофренію, а також залежності, пов’язані з вживанням алкоголю та наркотиків.

Останні новини:  Чому домашні пельмені стають сірими


chasdiy.org