Найважливіше питання в процесі вирощування помідорів – проблема витягування саджанців. Розсада може почати в’янути просто на очах, утворюючи тонкі стебла, що не можуть вижити. Причин багато, але ефективне вирішення одне – що б то не було, але городникам потрібно діяти терміново.
Чим удобрити слабку розсаду
Звичайна кальцієва селітра може допомогти виправити ситуацію. Таке підживлення, за словами досвідчених городників, не є добривом у прямому сенсі слова. Це радше “допінг” для рослин, який провокує їхній активний розвиток і ріст. Томатам потрібно мати міцні стебла, розвинуту кореневу систему. Саме ці показники є запорукою щедрого врожаю.

Кальцій у селітрі стає для молодої рослини будівельним матеріалом. За допомогою такого добрива стебла міцнішають, створюючи для кущів надійний скелет. Крім того, міцнішими стають і корінці рослини, адже поділ клітин значно активізується. Також кальцієва селітра прискорює поглинання томатами корисних речовин з ґрунту. Кальцієву селітру використовують для розсади, на якій є не менш як 2 справжні листки. Ви можете обприскувати саджанці, а можете поливати їх під корінь.

Пропорції наступні: для обприскування 1 грам селітри розчиніть в 1 літрі теплої води. Для поливу потрібно розчинити 2 грами селітри в 1 літрі теплої води, настояти протягом 15 хвилин і поливати. Таке добриво краще не зберігати, а використовувати одразу. Обробляють розсаду у той період дня, коли сонце вже не таке активне.