П’ять шкідливих для щитовидної залози продуктів

09.04.2025   14:31    2612

 

Експерти перерахували продукти, які можуть нашкодити щитовидній залозі.

Білокачанна капуста, броколі, цвітна капуста, незважаючи на всю свою користь, можуть порушити природний баланс йоду і вплинути на здатність щитовидки засвоювати його. В обробленому вигляді цей продукт безпечний.

Від сої і продуктів, які її містять, варто відмовитися тим, хто приймає гормони щитовидної залози. За даними ряду досліджень, протягом першої години після такої їжі засвоєння гормонів практично припиняється. Тому якщо у вас є порушення роботи щитовидки, відмовтеся від сої і соєвих продуктів, в тому числі, від соусів.

Останні новини:  Важлива причина пити молоко на ніч

Глютен теж увійшов до списку шкідливих продуктів. Кілька досліджень підтвердили зв’язок між целіакією та деякими захворюваннями щитовидної залози. Відзначається, що у пацієнтів, які перейшли на безглютенову дієту, наступало поліпшення.

Тунець, скумбрія, риба-меч — від цих сортів риби краще відмовитися. Справа в тому, що в цій рибі високий вміст ртуті, яка за хімічним складом схожа на йод і тому активно поглинається щитовидною залозою.

Ртуть – дуже токсичний матеріал. І сам цей метал, і всі його сполуки відносяться до першого, найвищого класу небезпеки. Залежно від кількості ртуті, що потрапив в організм, розрізняють гострі і хронічні отруєння.

Останні новини:  4 корисні звички, щоб прожити довше

Вживання солодкого варто обмежити. Як правило, порушення роботи щитовидки робить людину більш уразливими перед діабетом, а цукор — додатковий фактор, який може підвищити ризик цього захворювання. Також цукор викликає запальні процеси.

Допомагають правильній роботі щитовидної залози червона риба, хурма і яблука, мед.

Захворювання щитовидної залози відносяться до числа поширених недуг. Серед ендокринних хвороб вони займають друге місце після цукрового діабету.

Останні новини:  Через ці 10 причин ваші п’яти можуть тріскатися

Зростання захворюваності медики пов’язують, в першу чергу, з погіршенням екологічної обстановки, особливо у великих містах. До факторів ризику відносяться нестача йоду у воді і їжі, а також підвищений радіаційний фон.


novosti24.kyiv.ua