
0
Водночас, як кажуть експерти, хоча тарифна суперечка й зачепила Boeing — ситуація нестабільна і все може змінитися будь-якої миті.
Китай наказав своїм авіакомпаніям відмовитися від подальших поставок літаків американської корпорації Boeing на тлі торговельної війни з США, повідомляє Bloomberg.
Пекін також попросив китайських авіаперевізників припинити будь-які закупівлі авіаційного обладнання та запчастин в американських компаній.
За словами співрозмовників Bloomberg, це розпорядження з’явилося після того, як минулих вихідних Китай оприлюднив тарифи у 125% на американські товари. Ці мита самі по собі більш ніж подвоїли б вартість літаків і запчастин американського виробництва, що зробило б їх закупівлю економічно недоцільною для компаній у Китаї.
Китайський уряд також розглядає шляхи надання допомоги авіакомпаніям, які орендують літаки Boeing і зіштовхнуться з більшими витратами.
Тим часом близько десятка літаків Boeing 737 Max готуються поповнити “флот” китайських авіакомпаній, в тому числі по два таких літаки для China Southern Airlines Co., Air China Ltd. і Xiamen Airlines Co. Деякі з цих літаків можуть бути допущені до Китаю в індивідуальному порядку, адже відповідні документи були оформлені до того, як 12 квітня набули чинності 125% тарифи.
Хоча суперечка між двома найбільшими економіками світу й зачепила Boeing, ситуація нестабільна і все може змінитися будь-якої миті.
За прогнозами, протягом наступних двох десятиліть на Китай припадатиме 20% світового попиту на літаки, і в 2018 році майже чверть продукції Boeing припала саме на цей ринок. Однак американський авіабудівник останніми роками не оголошував про великі замовлення для Китаю через торговельну напруженість та інші проблеми.
Торговельні суперечки з США за часів адміністрації президента Джо Байдена і першого терміну Дональда Трампа також допомогли переорієнтувати китайські замовлення на європейську компанію Airbus SE.
Китай, однак, усе ще залежить від закордонних постачальників пасажирських літаків, щоб задовольнити попит свого населення на авіаперевезення.
Хоча Airbus вважається для Пекіна важливішим постачальником і китайські авіакомпанії розраховують на вітчизняний літак Comac C919, авіакомпанії країни все ще мають сотні літаків Boeing у своїх парках, які потребують технічного обслуговування, ремонту й заміни.
На складах Boeing також досі є багато готових літаків, які спочатку призначалися для китайських авіаліній. Американський авіабудівник попередив, що ескалація торговельної суперечки може ще більше зашкодити ланцюгам постачання, які серйозно постраждали через пандемію коронавірусу й лише нещодавно почали поступово повертатися до “нормального стану”.
Пекін запровадив 125% мита проти США після того, як американський президент Дональд Трамп вчергове підвищив тарифи проти Китаю, які загалом тепер сягнули 145%. Китайський лідер Сі Цзіньпін заявив, що в тарифній війні не буде переможців і вже почав шукати “союзників”, зокрема, закликав ЄС об’єднати зусилля, аби протистояти “одностороннім залякуванням”.
Трамп, який розпочав глобальну тарифну війну, оголосивши про нові мита як проти супротивників, так і проти союзників, зрештою призупинив на 90 днів частину тарифів, відкривши можливість для переговорів.