Найголовнішою проблемою у процесі пересадки розсади є можливість випадково травмувати її кореневу систему. Через це частина розсади починає гнити, а врятувати її вже неможливо. Та профілактичні заходи, а не спроби діяти тут і зараз, стануть вашим порятунком і ключем до вирощування міцних саджанців. Важливо вчасно внести підживлення, що допоможе молодій рослині отямитись.
Домашнє добриво для розсади
Підживлення просте, але з його ефективністю мало що зрівняється – саме тому це добриво так люблять городники. У цій справі важливо все зробити за правилами. Затямте, що заборонено підгодовувати розсаду раніше як через 7-10 днів після пікірування. Річ у тім, що так ви буквально знищуєте рослину. Їй і без добрива вистачає стресу, а ви змушуєте поратись ще і з добривами.

Та якщо витримати цей інтервал, поливаючи в цей час грядки чистою і теплою водою, а тільки потім вносити домашні підживлення, то ви просто не впізнаєте свою розсаду. Вона почне розцвітати на очах. Для приготування ефективного добрива вам знадобиться шкірка 1 банана, шкаралупа від 3 курячих яєць та дрібка кориці, яка буде боротись із небажаною пліснявою в ґрунті.

Всі ці компоненти спочатку потрібно дуже ретельно перемішати. Після цього перелічені продукти потрібно залити літром гарячої води. Вже через 2-3 дні розчин потрібно ретельно процідити. У вас вийде готовий концентрат. Для розсади потрібно змішати 1 частину концентрату з 8 частинами чистої води. Перед внесенням потрібно трішки полити ґрунт, аби він не був надто сухим, але й не надто вологим.