Дешевий спосіб підживити дерева кальцієм

13.04.2025   15:31    233
Досить часто плодові дерева, особливо яблуні, страждають від нестачі кальцію. Це призводить до гіркої ямковості, кальцієвого хлорозу, масового ураження попелицями та розвитком численних хвороб.

Експерти розповіли, як бюджетно підживити яблуні кальцієм




Найбільше проблем виникає саме тоді, коли рослинам гостро бракує кальцію.

У промислових садах цю проблему вирішують по-своєму — проводять обприскування дерев кальцієвою селітрою або використовують краплинний полив із додаванням кальцію. Промислові технології дозволяють отримувати великі врожаї — там дерева підживлюють чим тільки можна.

Проте городникам та дачникам потрібен простіший спосіб наситити дерева кальцієм. Існують різні методи, серед яких — підживлення доломітовим борошном, крейдою з додаванням борної кислоти або навіть оцтом. Однак є ще більш легкий і доступний варіант.

Останні новини:  3 популярні способи зберегти жоржини після викопування

Варто пам’ятати, що вапняне молоко, крейда чи доломітове борошно справді є джерелами кальцію. Проте на різних ґрунтах такі підживлення можуть змінювати pH, що не завжди корисно. До того ж, окрім нестачі кальцію, дерева часто страждають від браку заліза. Саме залізний хлороз стає частою причиною відсутності нормального врожаю.

Весняні викорінювальні обробки допомагають поповнити запаси заліза, але потреба в кальції залишається. Саме нестача кальцію часто стає причиною слабкого плодоношення вишні чи черешні.

Експерти розповіли, як бюджетно підживити яблуні кальцієм

Одним із найпростіших і доступних варіантів підживлення навесні є використання будівельного гіпсу або алебастру. На відміну від інших кальцієвих добрив, гіпс майже не змінює кислотність ґрунту, тому його можна сміливо використовувати на будь-яких типах ґрунтів.

Останні новини:  Білий наліт на кабачках зʼявився нізвідки, але не зникає: що це таке і як зробити так, щоб він зник за день

Городники застосовують гіпс для так званого весняного рідкого гіпсування ґрунту — важливого меліоративного заходу, корисного і для саду, і для городу. Готують розчин просто: на звичайне 10-літрове відро ґрунту додають склянку будь-якого будівельного гіпсу. Навіть залишки від ремонту підійдуть, адже не завдадуть шкоди рослинам чи ґрунту.

Суміш ретельно перемішують до утворення однорідної каламуті. Потім розчин виливають під дерево середнього розміру — наприклад, під яблуню. Цей розчин поступово проникне до коріння і наситить ґрунт кальцієм. Хоча гіпс малорозчинний, він працюватиме довго й ефективно.

Таке гіпсування корисне не лише для плодових дерев, а й для інших рослин, особливо для тих, що не витримують лужних ґрунтів — наприклад, лохини чи гортензії. Водночас ці рослини теж потребують кальцію для нормального розвитку.

Останні новини:  Які причини не пропускати весняну обробку дерев у саду

Варто пам’ятати, що кальцій з ґрунту щороку вимивається дощами значно більше, ніж споживається рослинами. Тому регулярне заповнення запасів кальцію є вкрай важливим для саду та городу.

Звісно, у регіонах із лужними вапняковими ґрунтами, чорноземами та високим вмістом кальцію така процедура не є обов’язковою. Проте на підзолистих і бідних ґрунтах це підживлення необхідне.

Рекомендується проводити таке гіпсування для всіх плодових дерев, ягідників і навіть для декоративних культур, зокрема троянд. Воно стане корисним і для полуниці, смородини, агрусу та багатьох інших рослин.


noviydoctor.com