Ціни на нафту знизилися на тлі загострення Трампом торгової війни з Китаєм

10.04.2025   13:00    705

Ціни на нафту відступили у четвер, коли президент США Дональд Трамп посилив торгову війну з Китаєм, попри те, що оголосив про 90-денну паузу в митах, спрямованих на інші країни, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 39 центів, або 0,6%, до $65,09 за барель до 09:30 за Києвом, тоді як ф’ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate впали на 29 центів, або 0,5%, до $62,0.

Після призупинення мит для більшості країн базові контракти на сиру нафту встановилися на 4% вище в ціні в середу після падіння на 7% протягом сесії.

Проте Трамп підвищив митну ставку для Китаю до 125%, що набирає чинності негайно, з раніше оголошеного мита у 104%, який набув чинності раніше у середу.

Останні новини:  Рубіо спрогнозував, якою може бути потенційна війна США з Іраном

Вищі мита США для Китаю залишають багато невизначеності на ринках, заявили стратеги ING із сировинних товарів у записці у четвер.

«Ця невизначеність, імовірно, як і раніше, буде стримувати глобальне зростання, що, безсумнівно, викликає занепокоєння щодо попиту на нафту», — заявили вони.

«Форвардна крива ICE Brent сигналізує про кращу забезпеченість ринку нафтою», — заявили стратеги, при цьому ICE Brent переходить у контанго з контракту на січень 2026 року.

Китай також оголосив про додатковий імпортний збір на товари США, запровадивши мита у 84% із четверга.

Останні новини:  Трамп оголосив про досягнення угоди з Путіним щодо війни в Україні

«Ми можемо очікувати, що ціни на нафту відновлять свою ширшу тенденцію до зниження, щойно оптимізм навколо нещодавньої відстрочки мит згасне», — сказав Єп Джун Ронг, ринковий стратег торговельної онлайн-платформи IG.

«Зберігаються зустрічні вітри з боку попиту, а перспективи зростання Китаю знаходяться під загрозою через продовження політики «око за око», — сказав Єп.

Інвестори також стежили за змішаними факторами постачання.

«Ціни також знайшли деяку підтримку після того, як трубопровід Keystone оголосив форс-мажор щодо запланованих поставок нафти», — заявили аналітики ANZ Research у четвер, зазначивши, що існують ризики зниження через ознаки зростання постачання з боку країн-членів ОПЕК.

Нафтопровід Keystone з Канади в США залишався закритим у середу після розливу нафти біля Форт-Ренсома у Північній Дакоті, тоді як плани щодо його повернення в експлуатацію оцінювалися, повідомив його оператор South Bow.

Водночас Каспійський трубопровідний консорціум (КТК, CPC) відновив завантаження нафти на одному з двох раніше закритих причалів у Чорному морі, повідомив він у середу, після того, як суд зняв обмеження, накладені на об’єкт групи, що підтримується Заходом, російським регулятором.

У Сполучених Штатах запаси сирої нафти зросли на 2,6 млн барелів за тиждень до 4 квітня, повідомило Управління енергетичної інформації, що майже вдвічі перевищує очікування в опитуванні Reuters, згідно з якими зростання очікувалося на рівні 1,4 млн барелів.


unn.ua