
Сполучені Штати Америки запропонували Росії та Україні запровадити на 30 днів повне припинення вогню. У Києві погодилися, тож тепер Вашингтон чекає на відповідь Москви.
вирішив нагадати, що казала про можливість перемир’я Москва. У червні минулого року, напередодні Глобального саміту миру в Швейцарії, кремлівський правитель Путін виступив із промовою, в якій озвучив свої умови для “негайного” припинення вогню.
Тоді він заявив, що Україна має вивести свої війська з усіх територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, які Російська Федерації внесла у свою конституцію:
“Щойно в Києві заявлять, що готові до такого рішення і почнуть реальне виведення військ із цих регіонів, а також офіційно повідомлять про відмову від планів щодо вступу в НАТО, з нашого боку негайно, буквально тієї самої хвилини, надійде наказ припинити вогонь і почати переговори. Повторю, ми це зробимо негайно”.
Крім того, Путін вимагає відмови від вступу до Північноатлантичного Альянсу, встановлення без’ядерного статусу країни та скасування санкцій проти Росії. Тоді він казав, що Київ має ухвалювати ці рішення “самостійно, а не за західною вказівкою”.
Інші заяви РФ про умови припинення війни
Як відомо, у Москві неодноразово заявляли, що одними з умов завершення війни проти України мають стати “демілітаризація та денацифікація” країни та “захист прав російськомовних громадян”.
В інтерв’ю американському блогеру Такеру Карлсону міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров також сказав, що Москва не може миритися із ситуацією, “коли зберігається українське законодавство, що забороняє російську мову, російські медіа, російську культуру та Українську Православну Церкву”.