Сусідка дивилась на мене, як на “скажену”: кинула 3 вовняні светри у компост, аби потім хизуватись врожаєм!

14.03.2025   22:32    312

Якщо ви перебирали речі і знайшли старі вовняні светри, не поспішайте їх викидати! Вони можуть стати чудовим доповненням для вашого компосту, допомагаючи створити поживне добриво.

Садівники розповіли, як використовують старий одяг для приготування компосту




Садівники постійно шукають нові рішення та цікаві ідеї для свого саду та городу. І цього разу ми розповідаємо, як і чому професіонали своєї справи вирішили додавати вовняні речі в компост. Старі светри, шарфи чи шкарпетки – все це чудово підходить для створення якісного добрива. Але чому саме вовна? Розберемось детальніше.

Останні новини:  Питання-пастки: чому іноді краще мовчати, ніж виправдовуватися

По-перше, вовна повільно розкладається, що дає компосту довготривалий ефект. Вона поступово віддає важливі елементи, зокрема азот, який так необхідний для росту рослин. Це робить компост багатшим і поживнішим. Садівники радять розрізати тканину на дрібні шматочки для зручності.

Садівники розповіли, як використовують старий одяг для приготування компосту

Ще одна перевага вовняних речей – вони здатні утримувати вологу, що не дає компосту втрачати свої корисні властивості. Рівень вологи у компості дуже важливий, оскільки вона забезпечує рівномірне розкладання органічних матеріалів. Тому, якщо ви ще не пробували додавати такий компонент, зараз саме час.

Останні новини:  Причини появи чорних цяток і як з ними боротися: поради професіоналів

Щоб створити ідеальне добриво, вам потрібно поєднувати різні органічні матеріали. Додавайте в компост залишки овочів та фруктів, листя, скошену траву, яєчну шкаралупу, кавову гущу та навіть маленькі гілочки. Все це чудово розкладається і збільшує кількість поживних речовин.

Садівники розповіли, як використовують старий одяг для приготування компосту

Втім, є й матеріали, які додавати не варто. Уникайте будь-яких залишків мʼяса, кісток, жирних продуктів, оскільки вони можуть приваблювати шкідників і погіршувати якість компосту. Також не додавайте хворі рослини або бурʼяни з насінням. Це може призвести до того, що ви просто вирощуватимете їх знову, коли будете використовувати компост на ділянці.

Останні новини:  Любов на відстані: як зміцнити стосунки

Намагайтеся, щоб компост не був занадто сухим або занадто вологим. Якщо він буде дуже сухий, всі матеріали розкладатимуться повільно, а якщо надто вологий – вони можуть почати гнити. Дотримуйтесь правила “золотої середини” в усьому – і буде вам щастя!


noviydoctor.com