Росія хоче призначити свого шпигуна головою місії ОБСЄ у Сербії

12.03.2025   23:33    453


Росія хоче призначити свого шпигуна головою місії ОБСЄ у Сербії - ЗМІ

Російський дипломат Дмитро Іорданіді, який був відкликаний з Бельгії через звинувачення у шпигунській діяльності, зараз номінований на посаду голови місії ОБСЄ у Сербії.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у журналістському розслідуванні, опублікованому Радіо Свобода (RFE/RL).

«Російський дипломат, відкликаний з Брюсселя на тлі чистки шпигунів, проведеної бельгійською владою, був номінований на посаду голови місії в Сербії найбільшої в Європі безпекової організації. Це виявило спільне розслідування RFE/RL та кількох європейських медіа», — йдеться у матеріалі.

Відповідно до наявного в редакції внутрішнього документу ОБСЄ, Москва висунула кандидатуру Дмитра Іорданіді на посаду голови місії ОБСЄ в Сербії. При цьому, Іорданіді є одним з 20 російських дипломатів, «які тихо покинули Брюссель у 2023 році через звинувачення від Служби державної безпеки Бельгії (VSSE) в шпигунстві під прикриттям».

Зазначається, що Іорданіді, якого бельгійська розвідка вважає пов’язаним зі Службою зовнішньої розвідки РФ, був єдиним дипломатом з 20, якого не оголосили офіційно персоною нон-грата – Москва відкликала його після того, як «Бельгія повідомила, що Іорданіді буде оголошений персоною нон-грата, якщо Москва не відкличе його».

Останні новини:  Трамп хоче обмежити в’їзд до США для громадян 43 країн, включно з РФ і Білоруссю, – NYT

«Зараз Москва намагається повернути Іорданіді до ОБСЄ – багатосторонньої організації, що базується у Відні, яка до вторгнення Росії в Україну у 2022 році відігравала центральну роль у моніторингу російської агресії в Україні та намагалася бути посередником між Москвою і Києвом», — зазначається у розслідуванні.

Згідно з наявними у Радіо свобода документами, Іорданіді був одним з восьми кандидатів на посаду голови місії ОБСЄ в Сербії після 1 грудня 2024 року, коли закінчився термін подачі заявок на участь у конкурсі. Крім того, Росія також висунула його кандидатуру на посаду керівника програмного офісу ОБСЄ в столиці Киргизстану Бішкеку і на таку ж посаду в столиці Казахстану Астані.

Останні новини:  В Іраку ліквідували другого за важливістю лідера ІДІЛ у світі

У ОБСЄ повідомили в коментарі, що набір на всі три посади все ще триває, і відмовилися від коментарів, посилаючись на конфіденційність.




Перед цим про Дар’ю Боярську розповідало Радіо Свобода у своєму розслідуванні під назвою «Полковник» і перекладачка Путіна. Кремлівський «десант» в ОБСЄ». Зазначалося, що Боярську взяли на постійну роботу в міжнародний секретаріат ПА ОБСЄ у лютому 2021 року, а до цього вона працювала в російському МЗС і часто супроводжувала Путіна та Лаврова у закордонних поїздках, зокрема була перекладачкою на переговорах Путіна з тодішнім президентом США Трампом.

Останні новини:  У Німеччині створили першу дивізію тероборони

Також вказувалося на не зовсім прозору процедуру призначення Боярської керівницею віденського бюро зв’язків ПА ОБСЄ. На цій посаді вона отримала доступ до робочих контактів ОБСЄ у Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії, брала участь у підготовці офіційних візитів членів ПА ОБСЄ, а також у підготовці місій, які здійснюють спостереження за виборами.


ukrinform.ua