Росія провела 76 танкерів через води країн НАТО за підробленими страховками

31.03.2025   09:33    698

Росія провела 76 танкерів через води країн НАТО за підробленими страховками

Фото: Getty Images

Танкери тіньового флоту Росії використовували фальшиві страхові сертифікати

Щонайменше 76 танкерів із тіньового флоту Росії отримали можливість вільно проходити через води країн НАТО у Балтійському морі за рахунок схеми з фальшивими страховими сертифікатами.

Росія використовувала схему з підробленими страховими сертифікатами, щоб її тіньовий флот безперешкодно проходив через води НАТО в Балтійському морі. Про це мовиться у спільному розслідуванні Danwatch і NRK.

Останні новини:  Хто правитиме світовою економікою в найближчі 10 років

Так, щонайменше 76 російських танкерів отримали фальшиві документи від підставної компанії Ro Marine, що видавала себе за норвезьку, але належала громадянину РФ Андрію Мочаліну.

Журналісти з’ясували, що компанія не вела фінансових операцій, мала лише одного співробітника з болгарським громадянством і використовувала підроблену ліцензію Норвезького управління фінансового нагляду (FSA).

Норвезька поліція вже розслідує можливий обхід санкцій. Звинувачення висунуті Мочаліну, болгарському співзасновнику та двом норвезьким бізнесменам.

Останні новини:  У Кремлі прокоментували обвал на ринку нафти

Розслідування виявило, що Ro Marine оформила підроблені страховки для 255 суден, а після викриття навіть додала новий танкер у реєстр. Вісім російських нафтових танкерів безперешкодно проходили перевірки у Фінській затоці, хоча їхні сертифікати були фальшивими.

Данія та інші країни НАТО готуються до координації дій проти схожих схем. Експерти застерігають, що такі махінації підривають міжнародну систему безпеки морських перевезень і створюють загрозу екологічних катастроф.

Останні новини:  Трамп і Гегсет обіцяють рекордний бюджет для Пентагону: про яку суму йдеться 

Як відомо, у січні США ввели масштабні санкції проти нафти з Росії. До санкційних списків потрапили 184 танкери, серед якої судна компанії Совкомфлот.


korrespondent.net