Британія зняла санкції з російського мільярдера Ахмедова

20.03.2025   15:01    558

Британія зняла санкції з російського мільярдера Ахмедова

Фото: ТАСС

Фархад Ахмедов

Бізнесмен відомий розмовою, імовірно, з продюсером Йосипом Пригожиним, в якій він різко і нецензурно висловлювався щодо російського диктатора Путіна.

Великобританія виключила зі санкційного списку російського бізнесмена, колишнього співвласника газодобувної компанії Нортгаз Фархада Ахмедова, про що у середу, 19 березня, повідомили в британському Міністерстві фінансів.

Великобританія запровадила санкції проти Ахмедова у квітні 2022 року. Влада країни тоді повідомила, що мільярдер підтримує російський уряд, оскільки веде бізнес у секторі, «стратегічно важливому» для влади. Активи бізнесмена були заморожені.

Останні новини:  “Знищить себе сам”: у The Guardian спрогнозували кінець президентства Трампа

 

 

Також проти Ахмедова було введено санкції Євросоюзу — їх зняли у вересні 2023 року. 2024 року мільярдер виграв судовий процес у Ради ЄС у Люксембурзі. Суд ЄС ухвалив скасувати санкції проти бізнесмена оголосивши, що Рада ЄС не надала достатніх доказів того, що Ахмедов був «впливовим бізнесменом» у секторах, які фінансують російську агресію.

 

Останні новини:  Папа Франциск передав усі свої гроші дитячій в'язниці - The Economist

Ахмедов має громадянство РФ і Азербайджану. Він — колишній співвласник газодобувної компанії Нортгаз та посідає 82-те місце в рейтингу найбагатших бізнесменів Росії за версією Forbes. Його статки у 2024 році становили 1,6 млрд. доларів.

 

Ім’я Ахмедова привернула широку увагу у березні 2023 року після публікації аудіозапису передбачуваної розмови між ним та російським музичним продюсером Йосипом Пригожіним. На записі співрозмовники критично висловлювалися про російське вторгнення в Україну, президента Володимира Путіна та його оточення. Ахмедов на записі говорив: «Країну вони просрали. Питання, що буде після них? Підуть, з одного боку «кадировці», «пригожинці», будуть опричники. Буде там махновщина. Махатимуть кинжалами, кувалдами».

Останні новини:  Іноземні компанії у Китаї сплачують мита як на імпорт, так і на експорт


korrespondent.net