Їсти смачно чи їсти з користю? Якщо ви готуєте печінку, то обирати не треба. Вона дуже багата на різні вітаміни та мікроелементи. А ще там є білок, який швидко засвоюється. Смак у печінки також приємний. Але найкраще він розкриється, якщо правильно її приготувати. І ось тут найцікавіше. Виявляється, що зробити печінку ідеальною допоможе звичайнісінький цукор! Ні, ми не готуємо десерт.
Така порада для багатьох домашніх кулінарів може здаватися незрозумілою. Але шефи точно знають, для чого додавати цукор під час приготування печінки. По-перше, з ним вона буде ніжнішою. Також цукор може прибрати гіркоту, яка іноді присутня в яловичій та свинячій печінці. А ще з ним страва буде апетитнішою та матиме хрустку скоринку. Все тому, що цукор посилює колір та карамелізує печінку.

Процес приготування максимально простий. Спершу очистьте печінку від плівок і прожилок. Потім наріжте на шматочки товщиною 1-1.5 см — так вони прожаряться рівномірно. Посипте всю печінку тонким шаром цукру та залиште на 10-15 хвилин. Після цього потрібно запанірувати шматочки в борошні та можна смажити. Нагрійте пательню до середньої температури та готуйте печінку 2-3 хвилини, помішуючи.
Також можна скористатися іншими лайфхаками під час приготування. Наприклад, замочити печінку в молоці на 30-40 хвилин. Після цього треба повторити всі наступні кроки, описані вище. Можна також додати прянощі в борошно, як копчена паприка, сушений часник чи розмарин. Це зробить аромат та смак насиченішим. А після приготування не треба їсти печінку одразу, а краще залишити її на 5-6 хвилин.

Дуже важливо не пересмажити печінку! Якщо температура пательні буде високою, то страва буде “гумовою”. І навіть за правильної температури можна зробити все неправильно, якщо готувати печінку занадто довго: це зробить її сухою. І обов’язково знімайте всі плівки. Може здаватися, що немає різниці, бо печінка ж буде смажитися. Але ні, якщо не зняти плівки, то страва буде жорсткою.