Багато років тому агрономи вирощували часник, вага якого складала більш як 150 грамів. Назвати метод, який експерти радять використовувати в процесі вирощування цибулевої культури, важко назвати секретом – наші бабусі й дідусі точно знають про нього все. Втім, сучасні городники настільки зациклились на магазинних добривах, що взагалі забули про натуральні засоби.
Чим удобрювати часник у травні
Як виявляється, достатньо використати соляний розчин – на 10 літрів води додати 100 грамів харчової солі та добре все перемішати. Отриманим добривом потрібно поливати грядки з часником у середині травня. Натрій хлорид відлякує цибулеву муху, а також може прискорювати процес формування зубчиків. Сіль підвищує всередині клітин рослини осмотичний тиск, що змушує культуру активніше поглинати вологу й усі поживні речовини.

Оброблені сіллю рослини дали головки майже вдвічі більше, ніж ті, що сольовим розчином не поливали. Метод прийшов на наші території із Середньої Азії, де часник вирощували в засоленому ґрунті ще у VIII столітті. Сучасні селяни в Туреччині, наприклад, використовують для поливу рослини морську воду, але в помірних широтах така практика є ризикованою.

Аби використання солі пішло тільки на користь вашому майбутньому врожаю, важливо враховувати наступні правила:
- Поливайте культуру солоним розчином тільки у суху погоду, адже дощ може змити сіль у глибокі шари ґрунту.
- За тиждень після проведення маніпуляції потрібно внести гіпс – 200 грамів на квадратний метр. Це потрібно для нейтралізації засолення ґрунту.
- Для ярих сортів часнику концентрацію солі у воді потрібно зменшити у два рази.

До слова, ви також можете використовувати зольний настій, як альтернативний – 2 склянки золи на 10 літрів води. Він містить у своєму складі натрій, який не шкодить ґрунту. Додайте 1 столову ложку бору в розчин для збільшення лежкості плодів у майбутньому.