Які шкідники можуть зимувати в мульчі: ще одна причина навести лад на ділянці

19.02.2025   16:23    381

 

Багато дачників чули, що мульчу наприкінці сезону краще прибрати, інакше вона стане затишною домівкою для шкідників, які йдуть у зимову сплячку.

Але не всі городники мають уявлення про те, які комахи заводяться в пристовбуровій зоні плодових дерев під листям.

Крім самих комах у соломі та опалому листі можуть зимувати їх личинки, що приносять ще більше шкоди, ніж дорослі особини.

Довгоносик

Цей паразит завдає шкоди садовим, городним та польовим культурам. Небезпечний сам жук та його личинки. Знищує все на своєму шляху, починаючи від бруньок, закінчуючи квітками та молодими пагонами.

Останні новини:  Ці рослини уповільнюють зростання картоплі

Совка

Совка капустяна бере участь в запиленні, причому в нічний час. Проте з огляду на те, що більшість городніх культур вночі «спить», комаху сміливо можна назвати паразитом. Вони псують урожай капусти, а у разі масового розмноження переходять на буряк, виноград та яблуні.

Пильщики

Ці комахи становлять загрозу для всіх кісточкових дерев, а також чорної смородини та її родичів. Дорослі особини вважають за краще харчуватися нектаром, личинки псують урожай і шкодять рослинам.

Слимаки

Як виглядають ці шкыдники і які шкоди дачнику вони можуть принести, можна не розповідати. Боротися з ними складно, тому брюхоногим не можна залишати жодного шансу на благополучну зимівлю. До речі, у мульчі може бути схована і кладка шкідника.

Останні новини:  Чому не варто виливати залишки солодкого чаю в горщики із квітами

Її можна знищити лише фізично – морози їм не страшні.

Єдиними друзями дачника, що мешкають у цьому середовищі, можуть бути м’якотілка, що харчується яйцями та личинками багатьох комах, а також жужелиця, яка за добу здатна перевести до 100 дрібних личинок або 5 середніх гусениць. Окремі види цієї комахи харчуються навіть дрібними слимаками.

Останні новини:  Коли потрібно викопувати ріпчасту цибулю з грядки


ua-vestnik.com