Як зазначають фахівці, зазвичай у господарському милі не більше 76% жирних кислот, а також 0,20% вільного лугу, що зумовлює високий водневий показник. Господарське мило широко використовується для кількох цілей: наприклад, для замочування, прання або ж кип’ятіння білизни, а також для миття посуду й різних поверхонь, а ще для миття забруднених рук.
За консистенцією воно поділяється на кілька видів: тверде, рідке, мазеподібне або ж порошкове. Колір може бути освітлений або звичайний. Безперечний плюс твердого мила – це те, що можна одразу визначити його натуральність. Рідке мило саме по собі не надто економне, і термін придатності у нього менший, ніж у твердого.
Для того щоб приготувати вдома рідке господарське мило, вам знадобиться: 200 грамів господарського мила, 2,5 літра окропу, ефірна олія, яка вам подобається, та 400 грамів кальцинованої соди.

Спершу потрібно натерти мило на тертці й залити стружку окропом в об’ємі орієнтовно 1,5 літра. Суміш, що у вас вийшла, необхідно перелити в каструлю й увімкнути слабкий вогонь. Важливо не забувати постійно перемішувати, й варто дочекатися, поки все мило розчиниться. Пам’ятайте, що розчин ні в якому разі не має закипіти.
В іншу ємність слід додати кальциновану соду й залити її одним літром води. Далі рекомендується змішати ці два розчини між собою й остудити гель, додавши в нього ефірну олію. Тоді ви зможете отримати приємний аромат.
Цікавий факт:
Господарське мило вперше виготовили в Марселі у XVI столітті. Сьогодні ж засіб виробляють за допомогою охолодження мильного клею. Для цього в котлі змішують олію та жири, а потім суміш варять протягом 10 днів за температури 121 градус.