Президент США Дональд Трамп анонсував розмову з президентом Володимиром Зеленським цього тижня.

Також він повідомив, що зустрінеться із спеціальним представником з питань України й Росії, пише RFE/RL.

Заява Трампа пролунала напередодні Мюнхенської конференції з безпеки, яка стартує 14 лютого. Білий дім відправить до Мюнхена спеціального представника з питань України та Росії Кіта Келлога, який має намір особисто зустрітися із Зеленським під час заходу.

Останні новини:  В Англії збудують місто «вільне від авто»

У зустрічах також візьмуть участь віцепрезидент США Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо та міністр оборони Піт Гегсет.

“Ми донесемо наші очікування до союзників. Коли ми повернемося з Мюнхена, ми хочемо представити президенту варіанти, щоб, коли він безпосередньо долучиться до мирного процесу, він знав, як це для нього виглядатиме”, – зазначив Келлог в інтерв’ю Associated Press.

Останні новини:  Маску хочуть надати надсекретну інформацію Пентагону про потенційну війну США з Китаєм - NYT

Він додав, що знаючи, як працює процес, для Зеленського, ймовірно, було б краще, якби ми всі зустрілися разом і обговорили це як група.




За словами Рубіо, головною темою обговорення стане війна Росії проти України та пошук шляхів її завершення.

Останні новини:  На кордоні з Польщею частково обмежать рух транспорту до України: причина

“Трамп наполягає на швидкому завершенні війни, тоді як Зеленський закликає до надійних гарантій безпеки як частини будь-якої угоди з Росією. Київ побоюється, що будь-яка угода, яка не включатиме жорстких військових зобов’язань – таких як членство в НАТО або розгортання миротворчих сил – дасть Кремлю час перегрупуватися і переозброїтися для нової атаки”, – сказав він.