Розвідка Данії описала сценарії нападу РФ на НАТО

13.02.2025   06:29    1296

Розвідка Данії описала сценарії нападу РФ на НАТО

Фото: Getty Images

Реальна військова загроза з боку РФ також залежить від розвитку війни в Україні, вважають у Данії

Москва поки що намагається уникати дій, що загрожують війною з Альянсом, та її апетит до ризику може зрости, вважає Копенгаген.

Росія буде готова до нового вторгення після завершення війни в Україні вже за півроку, якщо Північноатлантичний Альянс не буде переозброюватися паралельно з РФ. Про це йдеться у оновленій оцінці загрози з боку Росії від Головного управління розвідки міноборони Данії.

Останні новини:  У Новій Зеландії стався сильний землетрус

Згідно із несекретними даними, нині загрози військового нападу на НАТО нема, та небезпека зростатиме протягом найближчих років.

На початку повномасштабної війни Росія розпочала велику перебудову та реформування своєї армії, а протягом 2024 року займалася інтенсифікованим переозброєнням, щоб бути здатною воювати нарівні з силами НАТО.

Останні новини:  Ізраїль розробив план повної окупації Гази для остаточного знищення ХАМАС

Росія поки що намагається уникати дій, які можуть призвести до активації п’ятої статті НАТО, однак її апетит до ризику може зрости, якщо баланс сил зміститься.

Реальна військова загроза з боку РФ також залежить від розвитку війни в Україні. Коли війну зупинять або заморозять, Кремль зможе вивільнити значні військові ресурси.

За оцінками розвідки Данії, якщо НАТО не буде переозброюватися у достатньому темпі, то після завершення війни в Україні можливі такі сценарії:

    • за шість місяців РФ буде здатна вести локальну війну в одній із сусідніх країн;
Останні новини:  Чехія поки що не готова відправляти контингент в Україну

 

    • приблизно за два роки вона становитиме реальну загрозу одній або декільком країнам НАТО, тобто буде готова до регіональної війни проти кількох держав в регіоні Балтійського моря;

 

    • десь через п’ять років Москва може бути готова до широкомасштабної війни на європейському континенті без участі США.

 


korrespondent.net