Про це заявив міністр оборони США Піт Гегсет на засіданні Контактної групи з оборони України у Брюсселі, передає кореспондент Укрінформу.
«Захист європейської безпеки має бути імперативом для європейських членів НАТО. У рамках цього Європа має надати переважну частку майбутньої летальної та нелетальної допомоги Україні», — заявив Гегсет.
За його словами, йдеться про надання більшої кількості боєприпасів і обладнання, використання порівняльних переваг, розширення власного військового виробництва.
Глава Пентагону також вважає важливим доносити до населення європейських країн інформацію про загрози, які стоять перед Європою. На його думку, треба «відверто говорити з людьми про те, що цю загрозу можна подолати лише витрачаючи більше на оборону».
«Два відсотки (ВВП на оборонні витрати — ред.) – мало. Президент Трамп закликав до п’яти відсотків, і я з ним погоджуюся», — заявив Гегсет.
За його словами, це стане першим внеском у напрямку забезпечення «миру через силу».
При цьому міністр оборони США заявив, що «суворі стратегічні реалії заважають Сполученим Штатам Америки зосереджуватися насамперед на безпеці Європи».
«Сполучені Штати стикаються з непрямою загрозою для нашої батьківщини. Ми повинні і зосереджуємося на безпеці власних кордонів. Ми також стикаємося з конкурентом у вигляді комуністичного Китаю, який має можливість і намір загрожувати нашій батьківщині. І наші основні національні інтереси – в Індо-Тихоокеанському регіоні. США надають пріоритет стримуванню війни з Китаєм у Тихому океані», — підкреслив Гегсет.
За його словами, адміністрація Трампа вважає, що має бути справедливий «розподіл праці», який максимізує переваги Альянсу в цілому в Європі та Тихоокеанському регіоні.
При цьому Гегсет позитивно відзначив окремі кроки, які європейські члени Альянсу уже роблять у цьому напрямку.
«Швеція нещодавно оголосила про свій найбільший пакет допомоги в історії… Польща вже витрачає п’ять відсотків ВВП на оборону, що є прикладом для континенту, а ще 14 країн є співлідерами у коаліціях допомоги Україні», — заявив міністр оборони.
Він укотре закликав країни Європи взяти на себе зобов’язання не лише щодо нагальних безпекових потреб України, а й для довгострокових цілей Європи щодо оборони та стримування.
Для стабільного існування Альянсу в майбутньому європейські союзники мають «узяти на себе відповідальність за конвенційну безпеку на континенті», вважає міністр оборони США.
При цьому, за його словами, Сполучені Штати залишаються відданими НАТО і оборонному партнерству, але «більше не будуть терпіти незбалансовані відносини, які заохочують залежність; навпаки, у пріоритеті наших відносин буде надати можливість Європі взяти на себе відповідальність за власну безпеку».
Гегсет додав, що президент Трамп сподівається на співпрацю, щоб продовжити відверті дискусії «в колі друзів і досягти миру через силу разом».
Фото: Anna Moneymaker/Getty Images