Зимові місяці нерідко приносять неприємні сюрпризи у вигляді темних плям на стінах. Особливо часто трапляється така оказія в лютому, коли вікна закриті, білизна сохне у квартирі, через що вологість в кімнаті поступово зростає. А там, де волога, одразу з’являється противна пліснява. Але виправити цю проблему дуже легко!
Стара добра порада з оцтом й досі залишається актуальною. Це простий засіб, але він реально працює краще за дорогу побутову хімію. Все через оцтову кислоту, яка не маскує проблему, а прибирає її. Тобто знищує грибок. До того ж оцет швидко випаровується, а заодно це ще й зменшує загальний рівень вологості.

Використовувати його елементарно: залийте в пульверизатор і ретельно побризкайте всі темні кути. І не потрібно його шкодувати, бо оцет має просочитися глибоко в стіну. Після цього хоча б 15 хвилин, а краще й цілу годинку не чіпайте стіну. За цей час кислота зробить свою справу. Після цього щіткою можна буде прибрати грибок.
Звісно, про базові правила безпеки забувати не варто. Хоча оцет і не є агресивною хімією, але маска та рукавички не будуть зайвими. Після чистки стіну треба помити звичайною водою і добре витерти насухо. І ще один важливий момент — брати білий оцет, бо від інших можуть залишитися плями.

У місцях, де часто з’являється пліснява, потрібно підтримувати нормальну температуру. Особливо це стосується ванної та кухні, бо там вологість завжди вища, ніж в інших приміщеннях. А ще необхідно частіше провітрювати у квартирі, оскільки затхле повітря — просто рай для грибка, тому з часом він повернеться.
Буває й так, що пліснява з’являється знову і знову, хоча ви все робите правильно. Тут вже без варіантів — треба кликати майстра. Можливо, десь протікає дах або проблема в самих стінах. Оцет в такому випадку — тимчасове рішення, щоб хоч якось стримувати цю неприємну ситуацію.