
Мирна угода, якої добивається президент США Дональд Трамп з російським диктатором Володимиром Путіним, має унеможливити спробу захоплення України Росією у майбутньому. Як передає кореспондент , про це генеральний секретар НАТО Марк Рютте сказав на брифінгу перед початком засідання міністрів оборони країни-членів Альянсу у Брюсселі.
“Ми всі хочемо миру в Україні скоріше раніше, аніж пізніше. Ми всі хочемо, аби Україна була в якомога кращій позиції, і коли ті переговори почнуться, щоб переконатися, аби вони були проведені успішно”, – наголосив Рютте.
При цьому генеральний секретар Альянсу звернув увагу на вчорашні слова нового міністра оборони США Піта Гегсета.
“Вкрай важливо, аби результати тих переговорів були довготривалими”, – підкреслив Рютте.
Він додав, що підсумок переговорів не має бути “Мінськом-3”.
“Цього не може знову повторитися. Ми не можемо знову дозволити Путіну робити спроби захоплювати квадратні кілометри в Україні у майбутньому”, – наголосив Рютте.
Також у генсека запитали, чи не вважає він, що вчорашня риторика Гегсета була певним чином шкідливою для НАТО. Генеральний секретар Альянсу наголосив, що “ми альянс демократій, нам потрібні дебати”.
Він повторив, в Альянсі хочуть, аби для України був встановлений довготривалий мир, і що треба допомогти Україні бути у найкращій можливій позиції для переговорів. Водночас європейці повинні колективно наростити витрати на оборону і на промислове виробництво.
Також у Рютте запитали, в якому напрямку тепер рухається Альянс.
“Цей альянс є родиною… Ми повинні переконатися, що ми маємо найкращі можливі засоби стримування для боротьби з будь-яким супротивником у майбутньому, але це означає, що ми повинні добитися гарної угоди для України. Ми повинні наростити витрати на оборону, наростити промислове виробництво”, – сказав Рютте.
Крім того, він прокоментував твердження, що розмова президента США Дональда Трампа з російським диктатором Володимиром Путіним без України для багатьох виглядає як початок зради України.
“Вчора ми бачили заяви з Вашингтона, у тому числі, ви забули згадати про його довгу телефонну розмову з президентом Зеленським (Володиимир Зеленський – президент України, – ред.). Тож ми побачимо, як це розвиватиметься відтепер крок за кроком”, – сказав Рютте.