Готую настій вдома, як вчив дідусь-агроном із 38-річним стажем

09.02.2025   18:15    423
Існує безліч комерційних добрив, що містять рослинні екстракти або їхні синтетичні аналоги. Однак є альтернатива – це звичайна хвоя. Дізнайтеся, як приготувати настій з хвої для підживлення рослин.

Садівники розповіли, як приготувати з хвої універсальне добриво для рослин

Настій з хвої є доволі простим, проте надзвичайно ефективним і корисним стимулятором росту для рослин. Він підвищує фітоімунітет і поліпшує врожайність. Хвоя – це джерело безлічі корисних мікроелементів, які допомагають рослинам набратися сил.

Спосіб приготування хвойного добрива

Приготувати добриво з хвої власноруч дуже просто, головне – мати всі необхідні інгредієнти. Для цього вам знадобиться: хвойна маса, спирт або горілка та літрова банка з герметичною кришкою.

Для приготування поживного засобу потрібна зелена маса ялини, туї, сосни, модрини або будь-якого іншого хвойного дерева. Можна змішати хвою від кількох видів дерев. Досвідчені городники рекомендують додавати в хвою трохи папороті. Однак поки точно невідомо, чи робить вона хвойне добриво більш корисним.

Останні новини:  Як використовувати гірчичний порошок при вирощуванні огірків
Садівники розповіли, як приготувати з хвої універсальне добриво для рослин

Подрібніть хвойну масу й щільно наповніть нею літрову банку. Потім заповніть банку горілкою (спиртом) до країв, її за бажання можна розбавити з водою (не більше вісімдесят відсотків кип’яченої води). Герметично закрийте ємність, щоб спирт не випарувався. Настоювати суміш потрібно 30 діб. Періодично збовтуйте вміст банки. Термін придатності настою, що вийшов дуже високий, він може зберігатися більше двох років. Цей засіб не є токсичним.

Останні новини:  Як вибрати горщик для пересадки кімнатних рослин: професійний підхід

Як використовувати

Для приготування робочого розчину змішайте три столові ложки готового хвойного настою з відром води. Для обробки молодих або декоративних рослин дозу настою можна збільшити. Культури можна підживлювати розчином по листю або просто виливати його під корінь. Обробляти рослини настоєм рекомендується не частіше ніж раз на 5-7 днів.

Корисні властивості такого добрива ґрунтуються на дії флавоноїдних сполук хвойних рослин. Настій підвищує врожайність і декоративність рослин, він дуже корисний для садових та городніх культур, а також допомагає ослабленим кущам набратися сил і повернутися до життя.


noviydoctor.com