Вважається, що більш емоційні прекрасні дами схильні драматизувати частіше і сильніше, ніж чоловіки. Почасти, це так, адже кожній з нас може засумуватися, в житті трапляються і сумні події, тому часом відчувати себе нещасним в тій чи іншій мірі може кожна людина. Але є жінки, які в пригніченому стані перебувають практично завжди, і це видно неозброєним поглядом. Що ж це: меланхолійний характер або вже полюбилася звичка бути нещасною?
Зрозуміти останнє можна за кількома красномовними ознаками:
- У вас завжди є причина для смутку і печалі.
- Ви не можете залишати людей і ситуації в минулому.
- Невдоволення всім і всіма, включаючи себе, — звичайний для вас стан.
- Ви відчуваєте і позиціонуєте себе як жертву.
- Краще здатися, ніж йти до кінця, — ваша звичайна позиція.
- Ви відчуваєте, що не заслуговуєте щастя.
- Негатив у вашому розумінні — нормальний прояв реалізму і прагматизму.
- Ви боїтеся відчувати радість, щоб не розчаруватися.
- Нехтування основними потребами (у правильному харчуванні, здоровому сні, гігієні, зрештою) стало звичайною справою.
Щось подібне часом відчуває кожен, але чорна смуга обов’язково змінюється білою в разі, якщо бути нещасним — не норма, до якої він звик. Таких людей не варто вважати удавальниками або маніпуляторами. Їм просто комфортно бути нещасливими. Не виключено, що вони росли в атмосфері жорсткої дисципліни і завищених вимог. Звиканню до такого стану сприяють також занижена самооцінка, боротьба з пережитим раніше негативним досвідом, почуття провини або небажання змін.
Але є і зворотний бік медалі: звичка бути нещасним і не докладати зусиль, щоб щось змінити в житті, іноді свідчить про психічні розлади. Є й ті, хто переживає одночасно радість і горе, і саме останнє змушує їх відчувати себе у своїх тарілках. Тобто більше вони люблять негативні почуття і емоції. Нерідко для них характерні так звані нав’язливі форми поведінки: харчові розлади, страхи і т. д.
Щастя для кожної людини полягає в чомусь особливому, іноді навіть унікальному. Це ще раз доводить, що такий спосіб життя — свідомий вибір, а не вимушений. Коли ми переконуємо себе, що іншого виходу немає, то звикаємо до певного стану речей. У тому числі і бути нещасним.
Як позбутися від цієї шкідливої звички?
- Побільше спілкуйтеся з іншими, не бійтеся довіряти.
- Припиніть намагатися догоджати оточуючим і подобатися всім.
- Не порівнюйте себе з іншими: життя — це не змагання.
- Перестаньте зосереджуватися на поганому, тоді і воно припинить переслідувати вас.
- Не чекайте, що все утворюється саме: дійте і не бійтеся помилятися.
- Відучіться ставити перед собою занадто конкретизовані цілі — фокусуйтеся на більш глобальних, щоб проміжні етапи шляху не викликали розчарувань.
- Радуйте себе в дрібницях і винагороджуйте за істотні зміни.
Звичку бути нещасною можна перебільшено порівняти з відкушуванням нігтів. Стан здається звичайним, але нічого хорошого це не приносить. Щастя — це вибір, який в силах зробити кожен. Так чому ж деякі з нас вважають за краще жити безрадісно і смиренно, коли можуть бути яскравими і щиро радіти всьому навколо?