Чому зник врожай – сусідка-агроном вказала на мою помилку

13.02.2025   16:12    233
Ви можете думати, що робите все найкраще для помідорів на своїй грядці, та насправді це не так. Агрономи розповіли, які дії можуть обернутись для городників розчаруванням.

Які підкормки здатні зіпсувати врожай помідорів

Багато городників могли стикатись із проблемою, коли томати починають покриватись плямами та жовтіти. Можливо, ваші помилки стають причиною такої поведінки популярної овочевої культури. Експерти з усього світу погоджуються – більшість городників використовують популярні добрива, але навіть не підозрюють, що ці підкормки здатні призвести до хімічного опіку кореневої системи.

Останні новини:  10 порад щодо компостування, які збережуть ваш ґрунт 

Помилка, яка знищує врожай помідорів

Вчені в Вагенінгенського університету, що в Нідерландах, провели дослідження. В його ході вдалось дізнатись, що існує три популярні підживки, які здатні перетворити помідорні грядки в попіл. Дослідження провели два роки тому, і воно підтвердило – використання сечовини у спеку знижує врожайність більш як на 90%. Листя починає чорніти, а кількість плодів на кущах зменшується.

Останні новини:  Як правильно підгодовувати жоржини, щоб клумба була гарна
Експерти розповіли, яка популярна помилка здатна знищити весь врожай помідорів – порада знавців

Небезпечною є і селітра без води, адже має вибуховий ефект. Азотні добрива, які ви вносите у сухий ґрунт, викликають засолення та блокують всмоктування води рослинами. Вчені зазначають, що така підкормка утворює ефект пустелі без належного поливу. Посипте свою грядку селітровим добривом – і вже через день побачите, як помідори починають засихати.

Останні новини:  Чому жовтіє й сохне туя: основні причини
Експерти розповіли, яка популярна помилка здатна знищити весь врожай помідорів – порада знавців

Надлишок золи також здатен наробити біди на вашій грядці з помідорами. Великі дози цього компонента підвищують рН рівень ґрунту, що блокує засвоєння заліза та марганцю. Агрономи розповідають, що надлишок золи також може викликати хлороз у великої кількості рослин. Не варто сипати золу занадто часто, адже кущі можуть пожовтіти та скинути квітки.





noviydoctor.com