Багато городників могли стикатись із проблемою, коли томати починають покриватись плямами та жовтіти. Можливо, ваші помилки стають причиною такої поведінки популярної овочевої культури. Експерти з усього світу погоджуються – більшість городників використовують популярні добрива, але навіть не підозрюють, що ці підкормки здатні призвести до хімічного опіку кореневої системи.
Помилка, яка знищує врожай помідорів
Вчені в Вагенінгенського університету, що в Нідерландах, провели дослідження. В його ході вдалось дізнатись, що існує три популярні підживки, які здатні перетворити помідорні грядки в попіл. Дослідження провели два роки тому, і воно підтвердило – використання сечовини у спеку знижує врожайність більш як на 90%. Листя починає чорніти, а кількість плодів на кущах зменшується.

Небезпечною є і селітра без води, адже має вибуховий ефект. Азотні добрива, які ви вносите у сухий ґрунт, викликають засолення та блокують всмоктування води рослинами. Вчені зазначають, що така підкормка утворює ефект пустелі без належного поливу. Посипте свою грядку селітровим добривом – і вже через день побачите, як помідори починають засихати.

Надлишок золи також здатен наробити біди на вашій грядці з помідорами. Великі дози цього компонента підвищують рН рівень ґрунту, що блокує засвоєння заліза та марганцю. Агрономи розповідають, що надлишок золи також може викликати хлороз у великої кількості рослин. Не варто сипати золу занадто часто, адже кущі можуть пожовтіти та скинути квітки.