Бабусині секрети родючості: як 50 років тому удобрювали ґрунт без хімії, а врожаї були просто казковими

26.02.2025   23:14    260
Навряд чи хтось заперечуватиме, що бабусині методи працюють й у наш час! Ніякої хімії – лише натуральні складники, які підживлюють землю, допомагають рослинам зміцніти та дарують щедрий урожай.

Як покращити родючість ґрунту

Це не легенди, а правда, як колись наші бабусі вирощували врожаї, що аж столи гнулися від овочів та фруктів, а про “хімію” вони й не чули! Усе, що було потрібно для родючої землі, знаходилося… просто на кухні. Тобто замість дорогих добрив і складних схем підживлення вони використовували простий солодкий розчин із цукром і крохмалем.

Останні новини:  Чим відрізняється базилік різних кольорів

Ось  вам бабусин рецепт такого добрива

  • 7 літрів води (теплої, але не гарячої);
  • 1 столова ложка крохмалю (не важливо — картопляного чи кукурудзяного);
  • 3 столові ложки цукру

Отже, спочатку у невеликій кількості води ретельно розчиніть крохмаль, щоб не було грудочок, а потім додайте цукор і добре перемішайте.Тепер влийте отриманий розчин у відро з водою, перемішайте — і добриво готове!




Надалі полийте цим розчином ґрунт у саду чи на городі.

Останні новини:  Відвар, з яким зацвіте і алое, і герань, і грошове дерево

Для кімнатних рослин можна використовувати половину цієї норми (щоб уникнути закислення ґрунту).

Можливо комусь здається дивним, чому це працює, бо всі інгредієнти — продукти людського харчування. Ну то й що? Якщо розібратися, то крохмаль — це ж не просто білий порошок, а чиста енергія у вигляді вуглеводів. Потрапляючи в ґрунт, він стає живильним середовищем для корисних бактерій і мікроорганізмів, які розпушують землю та допомагають рослинам засвоювати поживні речовини. Так само й цукор — це дійсно ідеальний “підсилювач” мікрофлори ґрунту. Він створює сприятливе середовище для росту корисних бактерій, що полегшує засвоєння азоту, калію та фосфору. Крім того, він допомагає рослинам швидше адаптуватися після пересадки та активніше формувати кореневу систему.

Останні новини:  Що робити, якщо у орхідеї зламався квітконос

Тепер постає питання: коли і як часто застосовувати цю процедуру? Аграрії рекомендують робити це навесні перед посадкою, щоб активізувати ґрунтові бактерії. Потім під час росту рослин 1 раз на місяць, а також після пересадки розсади, щоб допомогти їй швидше прижитися на новому місці.


noviydoctor.com