Трохи більше ніж за тиждень Джо Байден складе повноваження президента США. І це непоганий привід підбити підсумки його 4-річного правління. Британський політичний оглядач Саймон Тісдолл на сторінках видання The Guardian пояснив, чому Байден увійде в історію, як президент, який зазнав цілковитого краху у міжнародній політиці.

Тісдолл визнає неабиякі заслуги Байдена у відновленні американської економіки після коронакризи. Однак для решти світу він запам’ятається двома геополітичними катастрофами – в Афганістані та в Україні. Але не тільки ними.


Процес виведення американських військ з Афганістану ініціював ще Дональд Трамп під час своєї першої каденції. Байден продовжив цей курс, але все перетворилося на хаотичну втечу американців з цієї країни вже у перший рік президентства Байдена – у серпні 2021 року.

Останні новини:  Естонія розглядає можливість повністю закрити кордон з РФ

“Результатом стала величезна зрада: багатостраждального афганського народу та солдат США, Британії та НАТО, які платили життями протягом 20 років конфлікту”, – нагадує Тісдолл.

А вже за півроку після цього Байдена накрило другим геополітичним провалом: Росія вдерлася в Україну. Оглядач нагадав, що американці заздалегідь знали про ці плани Кремля, але так і не запобігли їх реалізації.

Останні новини:  Німеччина не може збільшувати допомогу Україні, зменшуючи витрати на інші потреби, – Шольц




“Якби Байден приватно попередив Путіна в січні 2022 року, що НАТО розглядатиме будь-який напад як загрозу колективній безпеці Європи (що було і є) – і що за таких обставин Альянс захищатиме Україну – чи хтось справді вірить, що Путін пішов вперед?” – риторично запитує Тісдолл.

Останні новини:  Союзники Трампа представили законопроєкт про дозвіл на купівлю Гренландії, – ЗМІ

Оглядач також критично висловився про політику “крапельних” поставок американської зброї Україні, що вочевидь пояснюється невиправданою вірою Байдена в можливість ядерного удару з боку РФ.

У геополітичні провали Байдена, зокрема через його надмірну обережність і нерішучість, британський журналіст також записує кривавий напад бойовиків ХАМАС на Ізраїль і не менш жорстоку ізраїльську операцію у відповідь в секторі Гази. В догану американському президенту, якого він називає “дурнем”, Тісдолл також записує зростання агресивної поведінки Ірану та КНДР, а також посилення антизахідного клубу БРІКС.