Чому не варто використовувати кору, як мульчу

05.01.2025   19:21    346
Серед усіх матеріалів, які використовуються для мульчування, кора хоч і не є найпопулярнішою, але застосовують її досить часто. Але садівники помітили, що ефект від неї геть не такий, як очікується.

Агрономи назвали 3 причини, чому кора не підходить для мульчі

Мульчування городу й саду є дуже популярним і корисним. Для цього використовують різні органічні матеріали, серед яких високу популярність має кора.Вона може здаватися ідеальним рішенням. Але насправді все більше городників та садівників відмовляються від нього. І це рішення має дуже вагоме підґрунтя!

Перший момент — декоративні властивості. Коли насипаєте кору, то це дуже красиво. Зокрема через це вона й здається чудовим вибором. Та її вигляд дуже швидко змінюється на блідо-сірий. Тому мульчу доводиться часто перемішувати, що займає багато часто, або підсипати нову, що ще й доволі дорого.

Останні новини:  Які рослини обрати для живої огорожі: поради досвідчених садівників
Агрономи назвали 3 причини, чому кора не підходить для мульчі

Другий недолік стосується стримування бур’янів. Це одна з основних вимог до мульчі. Та, на жаль, навіть крізь доволі товстий шар кори бур’яни нерідко проростають. Тому, щоб цього не траплялося, доводиться спочатку на землю вкладати агроволокно, а тільки на нього потім насипати товстий шар органіки.

Припустимо, що такий варіант ви вважаєте прийнятним. Але ж таке товсте та багатошарове мульчування — це гарантія повільного прогрівання землі навесні. А тому рослини на такому ґрунті сходитимуть повільно. І якщо мульча лежала на клумбі, то квіти потім ще й нормально не цвістимуть.

Останні новини:  Як відновити ґрунт після зими: досвідчені городники поділилися секретами
Агрономи назвали 3 причини, чому кора не підходить для мульчі

Мульча корою біля дерев — окремий недолік. Якщо ще біля дуже великих з міцною кореневою системою кора навряд нашкодить, то поруч з молодими вона, знову ж таки, не дозволить ґрунту вчасно прогрітися. А через це навесні зелень на деревах почне розпускатися, але з холодної землі вони не зможуть отримувати достатньо поживних речовин та вологи, через що їхній ріст сповільниться чи вони навіть повністю засохнуть.




Тому садівники радять використовувати для мульчування траву, тирсу або стружку. Також підійде перегній. Ці матеріали чудово підходять для клумб та грядок. Поруч з деревами варто використовувати солому або сіно. Хорошим варіантом також буде опале листя від цих же дерев.

Останні новини:  “Секрети” вирощування огірків до пізньої осені


noviydoctor.com