Із запаленням пов’язаний розвиток найнебезпечніших і важких хвороб, включаючи діабет, серцеві недуги, рак. Вживання деяких продуктів може провокувати появу в організмі запальних процесів.
Ми вже писали про роботу вченого-кардіолога Стівена Гандриха. Він вважає, що до запалень можуть вести помідори. В цих овочах, за словами вченого, містяться лектини – різновид білків, які виробляються рослинами для свого захисту від шкідників. Потрапляючи в організм людини, лектини активізують механізми, що ведуть до запальних процесів.
Небезпечний в цьому плані також цукор. При підвищенні рівня цукру активніше вивільняються молекули цитокіни, які впливають на процес запалення. В цілому всі рафіновані, «швидкі» вуглеводи у вигляді таких продуктів, як торти, макаронні вироби і випічка з білої муки можуть сприяти запальних захворювань.
Крім того, запальні реакції можуть стати наслідком вживання великої кількості їжі, яка готувалася з використанням рослинних масел, таких як рапсове, кукурудзяне, соняшникове і соєве. Фахівці відзначають, що в них міститься нездорове співвідношення здатних викликати запалення омега-6 жирних кислот і протизапальних омега-3.
Ще один вид харчових компонентів, які асоціюються з втратою здоров’я, – це трансжири: їх споживання може викликати системне запалення.
Крупи з глютеном звинувачуються деякими вченими в тому, що їх споживання провокує запальні процеси і загострює хворобливі прояви артриту та псоріазу. У деяких людей у відповідь на глютен виникає специфічна імунна відповідь, який веде до порушень в роботі кишечника і може запускати початок аутоімунних захворювань. Але таку теорію про підвищену чутливість до глютену поділяють не всі лікарі.
Молочні продукти, як не дивно, теж входять в список продуктів, які здатні запускати в організмі запалення. Свідчити про неприйняття організмом «молочки» можуть головні болі, здуття живота, болі в кістках, шкірні висипання та інші симптоми запальних реакцій.