Герань (пеларгонія) є однією з небагатьох квіток, яка може цвісти цілий рік за належного догляду. Але навіть якщо ваша рослина “лиса” і “понура”, її можна з легкістю врятувати.
Для гарного цвітіння герані потрібно достатня кількість світла та підживлення. Якщо питання зі світлом вирішується на місці, обравши найсвітліше підвіконня у квартирі, то з підживленням усе не так однозначно.
Для початку експерти рекомендують взяти вашу “ледачу” герань і пересадити її в горщик меншого об’єму. Великі вазони тільки шкодять квітці, оскільки рясне цвітіння починається лише тоді, коли коріння рослини повністю обплутує ґрунт.
Допомогти правильно підживити вашу герань може звичайний аптечний йод. На літр води кімнатної температури потрібна лише крапля цього засобу. У горщик під час поливу має потрапити не більше 50 мл готового розчину.
Досвідчені квітникарі підкреслюють, що тут важливий як сам склад, так і правильність процесу поливу. Зокрема, герань важливо поливати не під корінь, а по краях, біля стінок горщика. Також не варто перевищувати концентрацію розчину, інакше коріння буде обпаленим, і рослина може загинути. Герань можна “пригощати” йодом раз на три тижні.
Таким чином, цей простий метод дозволяє підтримувати цвітіння герані протягом усього року, роблячи рослину більш здоровою та красивою.
На замітку:
Деякі квітникарі як підживлення для стимулювання цвітіння герані взимку також використовують золу, яка багата кальцієм, фосфором, калієм та іншими корисними елементами. Для цього достатньо одну столову ложку золи подрібнити та змішати з літром відстояної води. Після того, як розчин постоїть кілька годин, ним можна поливати герань. Підживлювати рослину зольним розчином потрібно раз на чотири тижні.
Але в жодному разі не слід використовувати всі засоби одночасно. Виберіть щось одне. Інакше ви ризикуєте перегодувати рослину, що може призвести до хвороби або навіть загибелі герані.