Яка заморозка за таких надприбутків – доходи виробників зброї зросли до $632 млрд

03.12.2024   16:11    543


Бронемашини, ракети, набої, нанодрони. Що в новому пакеті допомоги від США (ВІДЕО)

У 2023 році доходи від продажу зброї та військових послуг 100 найбільших компаній зросли до $632 млрд. Це в реальному вимірі на 4,2% більше, ніж у 2022.

Про це свідчить дослідження Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), передає Еспресо.

Збільшення доходів від продажу зброї зафіксували у всіх регіонах, проте різке зростання помітили в компаніях, які базуються у РФ та на Близькому Сході.

“Загалом менші виробники були більш ефективними у реагуванні на новий попит, пов’язаний з війнами в Газі та Україні, зростаючою напруженістю у Східній Азії та програмами переозброєння в інших місцях”, – йдеться в матеріалі.

Зазначено, що торік було збільшено виробництво з огляду на попит.

“У 2023 році було помітне зростання доходів від зброї, і це, ймовірно, продовжиться в 2024 році. Доходи від зброї 100 найкращих виробників все ще не повністю відображали масштаби попиту, і багато компаній почали підбір персоналу, припускаючи оптимістичний настрій щодо майбутніх продажів”, – пояснив дослідник програми військових витрат та виробництва зброї SIPRI Лоренцо Скараццато.

Останні новини:  Співпраця Китаю й Росії розхитує світову безпеку - глава МЗС Канади

Доходи американських виробників зброї

У переліку сотні компаній 41 з них розташована в Сполучених Штатах – вони минулого року отримали загальний дохід сумою $317 млрд, що на 2,5% більше, ніж у 2022 році.

Також торік 30 виробників зброї США із 41 збільшили свої доходи.

Доходи європейських виробників зброї

За результатами дослідження, доходи компаній у Європі мають найменше зростання, ніж у будь-якому іншому регіоні світу. Минулого року 27 виробництв, які базуються в регіоні (крім РФ), мали $133 млрд доходів, що перевищило результат 2022 року лише на 0,2%.

Останні новини:  Такер Карлсон повернувся до Москви і заявив про зрив інтерв’ю із Зеленським

Проте наголошується, що збройові компанії Європи, які виробляють складні системи озброєнь, мали здебільшого складні контракти у 2023, тому  доходи протягом року не відображають приплив замовлень.




“У той же час ряд інших європейських виробників побачили, що їхні доходи від зброї значно зросли, зумовлені попитом, пов’язаним з війною в Україні, особливо на боєприпаси, артилерію та протиповітряну оборону та наземні системи. Примітно, що компанії в Німеччині, Швеції, Україні, Польщі, Норвегії та Чехії змогли скористатися цим попитом. Наприклад, німецька Rheinmetall збільшила виробничі потужності 155-мм боєприпасів, а її доходи були збільшені за рахунок поставок її танків Leopard”, – додає SIPRI.

Доходи російських виробників зброї

Дві компанії РФ у переліку SIPRI зафіксували збільшення доходу на 40%, досягши близько $25,5 млрд. Зазначено, що такий результат здебільшого зумовлений збільшенням доходів державної корпорації “Ростех”, яка контролює 7 виробників зброї – вони також потрапили до переліку, однак їхні індивідуальні дані інституту отримати не вдалося.

Останні новини:  Україна має отримати гарантії безпеки - Бербок

Доходи виробників зброї на Близькому Сході

У шести таких виробників, які потрапили до списку SIPRI, доходи у 2023 році збільшилися на 18% – до $19,6 млрд.

Водночас доходи ізраїльських виробників зброї з початком війни в Газі зросли до $13,6 млрд. Наголошується, що ця статистика є найвищою для регіону.

Компанії Туреччини збільшили доходи на 24% – до $6 млрд, “скориставшись вигодою від експорту, викликаного війною в Україні, і від постійного прагнення турецького уряду до самодостатності у виробництві зброї”.

Співробітник SIPRI Дієго Лопес да Сілва додав, що зростання доходів продовжиться, уточнивши: ізраїльські виробники бронюють набагато більше замовлень, “оскільки війна в Газі вирує і поширюється”.


inshe.tv